niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dwukrotne zwycięstwo Marioli Pasikowskiej.

Strona główna » Aktualności » Dwukrotne zwycięstwo Marioli Pasikowskiej.

wielkość tekstu:A | A | A

Dwa starty w jeden weekend to bardzo duże wyzwanie. W sobotę (3.09) odbył się trzeci etap Pucharu Europy w austriackim Villach w 30 stopniowym upale, dziesięciokilometrowej trasie i stromych podejściach. W niedzielę (4.09.) półmaraton.

- W Austrii wystartowałam nie znając profilu trasy, strome podejścia, ok 600 m przewyższeń, walka ze sobą i własnymi słabościami. Już po pierwszym kilometrze miałam sporą przewagę nad rywalkami i utrzymałam ją do końca. Mieszkam i trenuję w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, ukształtowanie terenu na pewno korzystnie wpłynęło na wynik (1:19:35) i trzyminutowa przewagę nad Moniką Nowrotek. Trzeci austriacki etap jest dla mnie szczęśliwy, po raz pierwszy zdobyłam najwyższe miejsce na podium w open kobiet. Znam już swoje rywalki ze startów w Słowenii i w Niemczech, wiem że za każdym razem muszę dać z siebie 100% by wygrać, tym razem nie tylko kategorię wiekową, czy też (3 miejsce Niemcy, 2 Słowenia-open) ale stanąć obok najszybszego z mężczyzn Wolfgang Scholz to zaszczyt – mówi Mariola Pasikowska z Żarek.
-  Nasza reprezentacja zdobyła wiele miejsc na podium, śpiewaliśmy dumnie Mazurka Dąbrowskiego a w nasza biało-czerwona flaga powiewała wśród widoków Alp. W kategorii 30-39 zdominowałyśmy wszystkie miejsca na podium wraz Katarzyna Marondel i Sylwia Pasińska-Skowron .Polacy zaprezentowali piękną technikę marszu, wiele towarzyszących osób nagrywało nas na trasie . Klimat spotkań podczas Pucharu Europy jest bardzo przyjazny, nie mamy barier językowych, jesteśmy dl siebie serdeczni, wspieramy się, pomagamy, wymieniamy doświadczeniami. Osobiście nie mogę się już doczekać kiedy w Legnicy bedziemy gościć naszych zagranicznych przyjaciół i pokażemy im, że Polska to potęga w nordic walking. Bywając na imprezach Polska Federacja Nordic Walking , jestem spokojna, że finał Pucharu Europy to bedzie prawdziwie nordicowa fiesta.

W niedzielę wzięłam udział w półmaratonie. Bardzo krótka regeneracja po sobotnich występach i start na 21 km trasie z 800 m przewyższeń. Lekkie zmęczenie, bóle mięśniowe trwały tylko do momentu rozgrzewki, którą staram się zawsze perfekcyjnie wykonać. Atmosfera, wzrost poziomu adrenaliny, zawodnicy ustawiający się w bloku startowym ...spowodowali, że byłam gotowa podjąć wyzwanie, po raz kolejny zmierzyć się ze stromym czterokilometrowym podejściem . Początek trasy przez 7,5 km wiódł trzema pętlami po asfalcie, jedyny tego plus był taki, że doping ze strony kibiców dodawał energii i siły walki. Jednak z góra trzeba było spotkać się sam na sam....ku mojemu zaskoczeniu , łatwiej ją zdobyłam niż w sobotę. Również w początkowym etapie trasy szybko objęłam prowadzenie wśród kobiet uzyskując czas 2:38:28 , tym samym 7 minutową przewagę nad rywalką. Półmaraton to mój dystans, bardzo dobrze czuję się kiedy mogę przemierzać tak długą trasę. Organizatorzy postarali się o nasze dobro podczas niedzielnych zmagań. Na trasie było więcej punktów odżywczych , posiłek oraz piękne puchary i nagrody. Nasz Polski team stanął na wysokości zadania, wygraliśmy wiele kategorii ale też zyskaliśmy szacunek i przyjaźń od innych nacji za szczerość, zasady fair play i uśmiech na twarzy. Jestem dumna, ze mogę być częścią tej wspaniałej nordicowej rodziny, że godnie reprezentuję nasz kraj. Czuję się spełniona, dwukrotne zwycięstwo dało mi ogrom sił, wiarę w siebie i swoje możliwość. Jednak na tym się nie zatrzymam. Kocham żyć ! Nordic to moja pasja - opiwada Mariola Pasikowska.


Wyniki:OPEN kobiet:
Mariola 2;38;25
Monika Nowrotekk 2:44.59
Osterreicher Christine 2.50;28
Kategoria wiekowa 30-39
Mariola 2.38.25
Sylwia Pasińska-Skowron 3.02.55
Reitenspiess Christine 3.05.46

Również miesiąc sierpień był bardzo  owocny w zdobywaniu nordicowych tytułów. W Osielsku 6.08 w ramach Pucharu Polski odbyły się Mistrzostwa Polski w półmaratonie (21, 195), gdzie Mariola Pasikowska  zajęła 1 miejsce z życiówką (2:28) , natomiast w Elblągu 27.08 zawodniczka stanęła na najwyższym stopniu podium podczas Pucharu Polski oraz Pucharu Świata na dystansie 10 km z czasem 1:10:15.

 

czytano: 731 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-09-13 16:06:35

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5