czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dotacje na uruchomienie działalności gospodarczej.

Strona główna » Aktualności » Dotacje na uruchomienie działalności gospodarczej.

wielkość tekstu:A | A | A

Jeśli masz powyżej 50 lat mieszkasz na terenie powiatu myszkowskiego, jesteś bezrobotny lub nieaktywny zawodowo masz szansę na zdobycie dotacji i uruchomienie własnej działalności.

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej została wybrana w trybie konkursu ogłoszonego przez Instytucję Pośredniczącą PRO WSL- Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach do realizacji projektu ,,Własna firma szansą na pracę’’ . Przedmiotowy projekt realizowany jest w ramach działania 7.3. Wsparcie dla osób zamierzających rozpocząć  prowadzenie działalności gospodarczej dla poddziałania 7.3.3. Promocja zatrudnienia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na latach 2014-2020 ( Europejski Fundusz Społeczny ).

Celem głównym projektu jest uruchomienie na terenie woj. śląskiego działalności gospodarczych przez 30 osób (13 Kobiet i 17 Mężczyzn ), powyżej 50 r.ż , bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo , zamieszkałych w jednym z 11 śląskich powiatów, w których sytuacja na rynku pracy jest relatywnie najtrudniejsza ( pow. Bytom,  pow. Piekary Śląskie,  pow. Siemanowice Śląskie, pow. Świętochłowice, pow. zawierciański, pow. Sosnowiec,  pow. Żywiecki, pow. częstochowski, pow. kłobucki, pow. myszkowski).

Planujemy realizację następujących działań w projekcie:
•    Szkolenia i doradztwo przed uruchomieniem działalności gospodarczej
•    Dotacje na uruchomienie działalności gospodarczej (wysokość  dotacji: maks.22700,00 zł)
•  Wsparcie pomostowe w formie finansowej i szkoleniowo- doradczej (wsparcie finansowe pomostowe podstawowe/przedłużone w wysokości 1750,00 zł miesięcznie)
•    Wsparcie finansowe na realizację dodatkowych szkoleń/kursów zawodowych ( zgodnych ze ścieżką zawodową opracowaną z doradcą zawodowym)

Termin realizacji projektu: 01.09.2016-30.04.2018
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą się zgłaszać do Ośrodka Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pański w Katowicach,  ul. Mariacka 1. Informacje nt. projektu udziela p. Magdalena Szot dostępna pod nr telefonu 32 206 80 39 ,  32 206 98 43  wew.27. oraz pod adresem mailowym firma@okst.pl. Zachęcamy również  do odwiedzenia strony Ośrodka www.okst.pl, zakładka Projekty.

 

czytano: 650 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-09-14 09:16:25

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 2