wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Przebudowa ul. Myszkowskiej. Sprawdź legalność wjazdu.

Strona główna » Aktualności » Przebudowa ul. Myszkowskiej. Sprawdź legalność wjazdu.

wielkość tekstu:A | A | A

Wojewódzki Zarząd Dróg w Katowicach informuje, iż w związku z planowaną przebudową ul. Myszkowskiej w Żarkach właściciele działek i wzdłuż tej drogi powinni sprawdzić legalność zjazdu na posesję.

Jeśli właściciel działki nie wie, czy ma legalny zjazd, może to sprawdzić na mapie projektowej, dostępnej pod tym adresem: http://www.zdw.katowice.pl/pl/9/1284028089/1473682382/160

Jeśli nie widnieje tam zjazd do danej działki, jej właściciel może  złożyć „Wniosek o wydanie zezwolenia na lokalizację nowego zjazdu”.  Druk dostępny jest na stronie www pod adresem: http://bip-slaskie.pl/dokumenty/4/2015/7/2/1464001600.pdf

ZDW w Katowicach nie pobiera opłat za wydanie decyzji, ale obowiązuje opłata skarbowa w wysokości 82 zł. decyzja pozytywna  uprawnia do wybudowania zjazdu. Wszelkich informacji udzielają pracownicy ZDW w Katowicach, ul. Lechicka 24, 40-609 Katowice , tel. +48 32 781 92 11, fax: +48 32 781 92 00.

Przebudowa DW nr 793 w ciągu ul. Myszkowskiej w Żarkach będzie przeprowadzana na długości ponad 5,4 km, na odcinku od skrzyżowania z ul. Strażacką w Żarkach do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza w Myszkowie.

Projekt przewiduje m.in rozbiórkę istniejących warstw konstrukcji drogi i ich odbudowę według nowoczesnych standardów. Droga będzie miała 7 m szerokości na całym przebudowywanym odcinku, ciąg pieszo-rowerowy, nowe chodniki i kanalizację deszczową. Wszystkie istniejące zjazdy do posesji zostaną odbudowane a skrzyżowania przebudowane. Będą nowe przepusty i inne obiekty inżynierskie. Powstaną elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, takie jak wysepki i barierki. Wprowadzona będzie nowa organizacja ruchu. Droga stanie komfortowa i bezpieczniejsza dla użytkowników.

Przebudowa będzie dofinansowana z funduszy unijnych w kwocie prawie 31 mln zł. Całość kosztować ma prawie 36,5 mln.
Informacja z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

 

czytano: 1041 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-09-14 09:31:45

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5