niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Piknik w Jaroszowie.

Strona główna » Aktualności » Piknik w Jaroszowie.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 10 września 2016r w Jaroszowie, przy świetlicy, odbył się V Jurajski  Rodzinny Piknik Integracyjny, na którym spotkały się dzieci z Domu Środowiskowego z Żarek, Jaroszowa i sąsiednich wsi. Organizatorzy: stowarzyszenia: Jurajskie Amonity z Jaroszowa, Absolwenci i Miłośnicy Z.S im. T. Kościuszki z Żarek, Cudownie Dzieci, Rada Sołecka z Jaroszowa, Środowiskowy Dom Samopomocy z Żarek, Klub Motocyklowy z Myszkowa, dzięki sponsorom, własnym środkom, pracy swoich członków, zorganizowali dla milusińskich, rozrywki w postaci: przejażdżki furgonem po okolicy, oswajanie się z jazdą konną w stajni Jaroszówka, aerobik, malowanie twarzy, sesje zdjęciowe na wspaniałych motocyklach, wysłuchanie koncertu młodzieżowego zespołu Grejpfrut.

Poczęstunek dla uczestników stanowiły: grochówka, żurek, kiełbaski i kaszanki z rusztu, swojski smalec z kiszonymi ogórkami, ciasta domowych wypieków oraz dużo słodyczy, soków, napoi.

Organizatorzy serdecznie dziękują: Burmistrzowi Miasta i Gminy w Żarkach Klemensowi Podlejskiemu, Bankowi Spółdzielczemu w Myszkowie za wsparcie finansowe, Klubowi Motocyklowemu z Myszkowa za pyszną grochówkę i żurek, panu Arkadiuszowi Socha i Ryszardowi Halabowskiemu za przejażdżki furgonem, Marcie Szczeblewskiej za udostępnienie stajni Jaroszówka i przeprowadzenie hipoterapii, za aerobik podziękowania dla Oli Buła, pani Ninie Podsiadlik i Annie Tkacz za artystyczne malowanie twarzy, młodzieżowemu zespołowi Grejpfrut za piękny koncert. Swój słodki wkład mieli: v-ce dyrektor Zespołu Szkół Agnieszka Skorek, radny Andrzej Jakubczak, Ela Zenderowska. Smaczne pieczywo dostarczyły piekarnie Musialik &Samulak i Henpiek z Żarek. Soki i napoje ufundował Sokpol z  Myszkowa.

Piknik  przygotowały: Halina Buła, Janina Cuglewska, Ewa Wnuk, Aneta Pniak, Rada Sołecka z Jaroszowa.

 

czytano: 999 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-09-19 15:14:12

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5