wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Zajęcia fotograficzne w Żarkach

Strona główna » Aktualności » Zajęcia fotograficzne w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

Regionalnt Ośrodek Kultury w Częstochowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, MUKiS zapraszają na Zajęcia Fotograficzne. Początek zajęć: 6 października godz. 17.00 (czas spotkania ok. 2 godz.). Zajęcia 1-2 razy w miesiącu, zakończenie maj 2017. Zapisy i informacje tel. 662-257-288. Zajęcia prowadzi Sławomir Jodłowski.

W programie zajęć (etap podstawowy):

- początki i historia fotografii,
- obsługa i budowa aparatu,
- budowanie obrazu fotograficznego (obiektyw, ekspozycja, czułość , przesłona, balans bieli),
- kreatywne wykorzystanie dostępnych środków technicznych w fotografii,
- estetyka fotografii (kompozycja, światło),
- motywy fotograficzne (portret, pejzaż, architektura, reportaż),
- fotografia studyjna (zajęcia praktyczne i teoretyczne w mobilnym studio fotografii),
- zajęcia praktyczne (plenery, studio).

O prowadzącym Sławomirze Jodłowskim.

Sławomir Jodłowski- artysta-fotografik, Absolwent Wyższej Szkoły Fotografii w Warszawie, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, prezes Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa, prowadzi Galerie Fotografii „ART-FOTO” działającą przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. Organizuje liczne imprezy fotograficzne, plenery, konkursy, spotkania autorskie, organizator Międzynarodowego Konkursu Fotografii Komputerowej CYBERFOTO i Jurajskiego Salonu Fotografii. Laureat Odznaki Zasłużony Działacz Kultury przyznanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

czytano: 786 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-09-20 12:08:56

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4