wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Stodoła z zabawkami w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » Stodoła z zabawkami w Żarkach.

wielkość tekstu:A | A | A

Pracownia Zabawek Stodoła w Żarkach. Jurajskie turystyczne miasteczko Żarki zyskało ową atrakcję turystyczną. Oficjalnie oddano do użytku pracownię w prawdziwej wiejskiej stodole. Jest to miejsce twórczej zabawy nie tylko dla dzieci. To tu samodzielnie można stworzyć drewnianą lub szmacianą zabawkę. Oferta dla turystów indywidualnych, ale również dla grup zorganizowanych, szczególnie  szkolnych i przedszkolnych.

Gospodyni tego miejsca to Dagmara Muszyńska i właśnie na jej ręce kwiaty złożył burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski gratulując przedsięwzięcia. Kwiaty i specjalne podziękowanie złożyli również pracownicy, którzy w pracowni otrzymali pracę.

- Miejsce to zostało stworzone z udziałem dofinasowania w ramach spółdzielni socjalnej – powiedziała Dagmara Muszyńska. – Zatrudnione osoby obsługują m.in. turystów, bo  Pracownia Zabawek Stodoła to nowa atrakcja turystyczna.

W dniu otwarcia nie zabrakło dzieci, dla których zorganizowano specjalne warsztaty przy stodole  i w sąsieku, który został klimatycznie przygotowany pod pełnienie nowej funkcji. Wygodne stoły do pracy, kącik wypoczynkowy dla opiekunów, a dla pracujących niewielka stolarnia.

- Pracownia jest miejscem twórczej zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Głównym materiałem, z którego wykonywane są zabawki jest drewno, ale uczestnicy warsztatów mogą dla siebie, z pomocą instruktorów, wyczarować i przytulanki i inne szmaciane zabawki inspirowane dziecięcą i młodzieżową popkulturą – dodaje D. Muszyńska.

Stodoła do końca października czeka na gości w każdą sobotę od godziny 14.00 do 18.00. Wcześniej w godzinach 10:00-14:00 warsztaty artystyczne w EtnoJurze przy ul. Leśniowskiej 26.  EtnoJura mieści się tuż przy targowicy i warto wiedzieć, iż proponuje warsztaty z opcją “Mama zwiedza jarmark”. Dzieci zostają na warsztatach w pracowni, a rodzicie mają czas na “zwiedzenie” jarmarku.

Jeśli chodzi o warsztaty dla grup, to z pewnością stodoła jest świetnym miejscem na wycieczkę klasową lub przedszkolną. Wystarczy zadzwonić, a konkretna oferta zostanie przygotowana pod kątem grupy i jej wymagań oraz połączona w pakiecie z innymi produktami turystycznymi, jak Stary Młyn, Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss, EtnoJura, zagrody: Maciejówka, czy Agroskałka oraz sanktuarium Leśniowskim.

INFO PRAKTYCZNE
PRACOWNIA ZABAWEK S T O D O Ł A
Zabytkowy Zespół Stodół – Jarmark Żarecki, 42-310 Żarki
tel. 730-950-551, 731-926-776, 531-309-130
kontakt@pracownia-zabawek.pl
http://pracownia-zabawek.pl
https://www.facebook.com/pracowniastodola/?fref=ts

 

czytano: 1042 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-09-20 17:14:34

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8