wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Harcerze w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » Harcerze w Żarkach.

wielkość tekstu:A | A | A

W najbliższy weekend (30.09.02.10.) w Żarkach odbędzie się XIV Ogólnopolski Rajd im. Szarych Szeregów. Miasteczko odwiedzi około 400 druhen i druhów, w sumie 42 patrole.

- Rajd rozpoczyna się w Żarkach Letnisko i stamtąd patrole wyznaczoną trasą, idą do Żarek. Wieczorem jest apel inauguracyjny i kominek integracyjny – informuje komendantka rajdu harcmistrz Aneta Jeziorska.Kolejnym stałym elementem rajdu jest gra nocna na czas, w której liczy się szybkość, spryt i dobre strategia działania. Sobota to przede wszystkim wędrówka szlakami Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Nie zabraknie wspólnych śpiewów przy gitarze, świeczkowisk i atmosfery harcerskiego braterstwa.
Organizatorem przedsięwzięcia jest  Komenda Hufca Ziemi Myszkowskiej. Rajd zakończy się uroczystym apelem  w niedzielę.

Więcej na temat rajdu: https://www.facebook.com/events/869052896561521/883280848472059/?notif_t=admin_plan_mall_activity&notif_id=1474922314516137

 

czytano: 709 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-09-28 12:08:33

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8