niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Album Jurajskie Noce i Dnie i pamiątki.

Strona główna » Aktualności » Album Jurajskie Noce i Dnie i pamiątki.

wielkość tekstu:A | A | A

Album Jurajskie Noce i Dnie wydanie Wrzesień 2016 jest już dostępny w punktach sprzedaży na Jurze! Dwa z nich znajdują się w Gminie Żarki. Przepiękny album przedstawiający jurajskie atrakcje można kupić w MGOK oraz w Muzeum Dawnych Rzemiosł W Starym Młynie w Żarkach. W młynie z resztą są dostępne i pamiątki i inne wydawnictwa turystyczne o Jurze i Województwie śląskim.

Album Jurajskie Noce i Dnie przedstawia fascynujący świat przyrody i wspaniałych zabytków Jury. Jego dynamiczne zdjęcia, kolorystyką, grą światłocieni, przypominają obrazy wielkich mistrzów impresjonizmu. Znalazły się w nim ponadto fotografie prezentujące jurajskie atrakcje w nocnej scenerii, na których uchwycono ruch gwiazd;. Na okładce zastosowano efekt 3 D (zdjęcie nocne i dzienne).

W albumie znalazły się zdjęcia (m.in. Tomasza Gębusia i Jakuba Krawczyka) niezwykle malowniczych miejsc Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, przybliżające atrakcje turystyczne wszystkich gmin zrzeszonych w Związku Gmin Jurajskich. Objętość 138 stron. Wersja Językowa: polska-angielska-niemiecka

czytano: 652 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-10-06 13:39:08

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5