niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Docenieni absolwenci.

Strona główna » Aktualności » Docenieni absolwenci.

wielkość tekstu:A | A | A

Samorząd Gminy Żarki przyznał specjalne nagrody dla absolwentów, którzy uzyskali najwyższą średnią  ocen w roku szkolnym 2015/16. Nagrody rzeczowe tablety przekazano na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Żarkach.

Nagrody przekazali przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak, burmistrz Żarek Klemens Podlejski, dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkól Jakub Grabowski.

Szkołę Podstawową w Zawadzie reprezentował Oliwia Bareła  (średnia ocen 5,5). Najlepszą uczennicą w Szkole Podstawowej w Jaworzniku była Natalia Zamora (średnia 5,09), a w Szkole Podstawowej w Przybynowie - Marlena Szewczyk (średnia 5,45). Wśród uczniów żareckiej Szkoły Podstawowej najwyższe noty zdobyła Marcelina Giec (średnia 5,5). Gimnazjum w Żarkach natomiast może się poszczycić dwójką najlepszych gimnazjalistów. Sa to Sandra Kołodziejczyk (średnia 5,22) oraz Mateusz Myga (średnia 5,22).

 

czytano: 932 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-10-10 12:09:28

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7