piątek, 22 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Bogusław, Jagoda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Śląskie dla seniora.

Strona główna » Aktualności » Śląskie dla seniora.

wielkość tekstu:A | A | A

W związku z obchodami Europejskiego Dnia Seniora Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego we współpracy z Wojewódzką Radą ds. Seniorów oraz Komendą Wojewódzki Policji w Katowicach i Rzecznikiem Praw Obywatelskich organizują w dniach 18-22 października br. Wojewódzki Tydzień Seniora. W tym roku tematem przewodnim jest bezpieczeństwo osób starszych.

Obchody Wojewódzkiego Tygodnia Seniora uświetnią cztery konferencje senioralne, które odbędą się w czterech subregionach województwa śląskiego. Celem konferencji jest zachęcenie seniorów do aktywnego działania, podniesienie poczucia bezpieczeństwa osób starszych oraz promocja działań pro senioralnych realizowanych przez samorząd. Konferencje skierowane są do przede wszystkim do środowiska seniorów, ale nie może na nich zabraknąć także przedstawicieli władz samorządowych, jako włodarzy poszczególnych gmin i powiatów oraz przedstawicieli gminnych i powiatowych komend policji.

HARMONOGRAM IMPREZ W RAMACH  WOJEWÓDZKIEGO TYGODNIA SENIORA

•    18 PAŹDZIERNIKA 2016 r. Konferencja pt. „Śląskie Bezpieczne dla Seniora” w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Mysłowicach
•    19 PAŹDZIERNIKA 2016 r. Konferencja pt. „Śląskie Bezpieczne dla Seniora” w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej
•    20 PAŹDZIERNIKA 2016 R. Konferencja pt. „Śląskie Bezpieczne dla Seniora” w Miejskim Domu Kulturyw Częstochowie
•    21 PAŹDZIERNIKA 2016 R. Konferencja pt. „Śląskie Bezpieczne dla Seniora” w Auli Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego Filia w Rybniku
•    22 PAŹDZERNIKA 2016 R. II BIEG BIAŁEJ WSTĄŻKI Przeciwko Przemocy Wobec Osób Starszych w Parku Śląskim w Chorzowie


W sobotę 22 października br. w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się II Bieg Białej Wstążki – impreza, której celem  jest podnoszenia świadomości o zjawisku przemocy w społeczeństwie i konieczności aktywnego przeciwstawiania się wszelkim jej przejawom. Tym razem pobiegniemy przeciwko przemocy wobec osób starszych. Bieg jest jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom Wojewódzkiego Tygodnia Seniora, które odbywają się w dniach 18-22 października br. w całym województwie.
W Biegu może wziąć udział każdy, a technika biegu jest dowolna.  Przewidywany do pokonania dystans to 2,5 km lub 5 km. Dla chętnych biegaczy wyczynowych przewidujemy profesjonalny pomiar czasu. Na mecie na uczestników oprócz pamiątkowych dyplomów czeka ciepły posiłek oraz napoje. Przewidujemy także nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika Biegu oraz dla najlepszych biegaczy na obu dystansach.
Udział w Biegu jest bezpłatny. Zapisy w dniu Biegu w biurze zawodów od godz 9.00. Start Biegu o godz. 11.00.

W I Biegu Białej Wstążki udział wzięło ponad 200 osób, które pokonały dystans 2,5 km. Technika biegu była dowolna, dlatego nie zabrakło małych dzieci na rowerkach, rolkarzy, fanów nordic walking, a także rodzin z wózkami dziecięcymi. Wśród uczestników nie zabrakło Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinspektora Jarosława Szymczyka, posła Borysa Budki, Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich Aleksandry Wentkowskiej oraz Szefa Katowickiej Delegatury ABW mjr Leszka Pietraszka. Na mecie na uczestników czekały pamiątkowe dyplomy, ciepły posiłek oraz jabłka i słodycze. Symboliczne puchary oraz upominki wręczono najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi Biegu. Imprezie towarzyszył pokaz udzielania pierwszej pomocy.
Organizatorami Biegu są: Marszałek Województwa Śląskiego, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Park Śląski.

 

czytano: 596 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-10-17 11:58:48

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9