czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wycieczka do Wieliczki zespołów śpiewaczych z Gminy Żarki

Strona główna » Aktualności » Wycieczka do Wieliczki zespołów śpiewaczych z Gminy Żarki

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 16 października członkowie zespołów śpiewaczych działających w Gminie Żarki zwiedzali Kopalnię Soli w Wieliczce. Wyjazd został zorganizowany przez Dom Kultury w Żarkach, pod skrzydłami którego funkcjonują zespoły w całej gminie. Na wycieczkę wyjechały śpiewające panie i śpiewający  panowie z zespołów: Kłos z Jaworznika, Carmen z Przybynowa, Lita z Żarek, Ostrówiolinki z Ostrowa i Wysoczanki z Wysokiej Lelowskiej. To już kolejne miejsce, które odwiedzili w naszym kraju. W poprzednich latach zorganizowano wycieczki  między innymi  do Krakowa, Ojcowa, Jaskini Raj.

Wyjazdy są doskonałym spotkaniem integracyjnym, podczas którego nie brakuje również wspólnych śpiewów i dobrego humoru. To takie wcześniejsze uczczenie Święta  Śpiewu i Muzyki – tzw. Cecylijki.

 

czytano: 705 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-10-21 08:17:32

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5