wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Szansa na tworzenie nowych miejsc pracy.

Strona główna » Aktualności » Szansa na tworzenie nowych miejsc pracy.

wielkość tekstu:A | A | A

„Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Centralno – Wschodni” to projekt realizowany od 01.09.2015r., z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Jego głównym celem jest stworzenie 127 miejsc pracy w sektorze ekonomii społecznej oraz świadczenie profilowanych usług doradczych, edukacyjnych i biznesowych.

Projekt realizowany jest przez Konsorcjum składające się z 3 partnerów: Stowarzyszenia Wspierania Organizacji Pozarządowych "MOST" z Katowic (Lider), Fundacji Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia z Sosnowca oraz Funduszu Górnośląskiego S.A. Oddział Katowice. Konsorcjum posiada status Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Wysokiej Jakości przyznawanego w ramach systemu AKSES przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Główne założenia projektowe to poprawa funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej (m.in. fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni) poprzez podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników oraz wspieranie tworzenia nowych miejsc pracy. Świadczone w ramach projektu usługi to m.in. spotkania animacyjne, szkolenia oraz doradztwo ogólne, biznesowe i specjalistyczne – w tym pomoc w założeniu nowego podmiotu ekonomii społecznej (stowarzyszenia, spółdzielni, itp.), uzyskanie dotacji na utworzenie nowych miejsc pracy w nowopowstającej bądź działającej już placówce czy asysta przy wdrażaniu długofalowych źródeł finansowania.

Główną grupę docelową projektu stanowią osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym m.in. bezrobotni, osoby lub rodziny korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej, osoby przebywające w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, osoby z niepełnosprawnością oraz rodziny wychowujące dziecko z niepełnosprawnością. Ponadto wsparciem objęte będą podmioty ekonomii społecznej oraz pracownicy jednostek sektora finansów publicznych.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie lub uzyskaniem szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z Panem Marcinem Sławińskim z Fundacji Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia, tel.: 600 533 914, e-mail: m.slawinski@frapz.org.pl. Organizacje, czy też osoby niedysponujące odpowiednim zapleczem lokalowym zapraszamy do umawiania spotkań z Panem Marcinem w biurze Centrum Rozwoju Lokalnego przy ul. Zaparkowej 23 w Zawierciu.

<p justify;\"="" style="text-align: justify;">

czytano: 585 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-10-25 12:34:49

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7