piątek, 22 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Bogusław, Jagoda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Nauczyciele i szkolenia w Europie.

Strona główna » Aktualności » Nauczyciele i szkolenia w Europie.

wielkość tekstu:A | A | A

Nauczyciele Szkoły Podstawowej  im. Władysława Szafera w Żarkach-Agnieszka Ratman, Beata Maślankiewicz, Joanna Gil kolejny raz zdobywały nowe doświadczenia, kompetencje zawodowe oraz pogłębiały umiejętności na szkoleniu w ramach realizacji projektu KA1 Erasmus+ w Porto w Portugalii.

Tematyka kursu „Krytycznym okiem do lepszego zrozumienia” wychodziła naprzeciw potrzebom szkoły i realizacji projektu „Od diagnozy potrzeb ucznia przez wysoką jakość kształcenia, doskonalenia i innowacje nauczycieli do optymalnych rezultatów edukacyjnych uczniów małego miasteczka”.

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w trakcie kursu uczestniczyły w zajęciach, warsztatach i dyskusjach w szkole COLEGIO DO SARDAO- która jest odpowiednikiem naszej szkoły podstawowej. Uczestnicząc i obserwując zajęcia poznały metody i formy pracy dydaktycznej i wychowawczej, strukturę oraz organizację pracy szkoły, ich sposoby na rozwiązywanie różnych problemów. Udział w kursie pomógł w zdobyciu różnych kompetencji,nie tylko zawodowych. Zdobyta wiedza, doświadczenia i umiejętności praktyczne oraz językowe wzbogaciły pracę nauczycieli. Mamy nadzieję, że będzie to pomocne w wykorzystaniu tej wiedzy i doświadczenia w codziennej pracy nauczycieli oraz wzbogaci ich pracę o różne kompetencje, poprawiające pracę naszej placówki, poziom i jakości kształcenia, zainicjuje nowe metody w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, otwarciu się na nowe inicjatywy edukacyjne, kulturowe i Europę.    

Szczegółówa informacja w załączeniu.

czytano: 782 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-10-31 13:26:57

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8