wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wycieczki w Żarkach na Jurze - Gimnazjaliści i licealiści.

Strona główna » Aktualności » Wycieczki w Żarkach na Jurze - Gimnazjaliści i licealiści.

wielkość tekstu:A | A | A

Wycieczki w Żarkach na Jurze - Gimnazjaliści i licealiści - Artystyczne i ekologiczne projektowanie.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z wycieczek świątecznych przygotowanych z myślą o licealistach i gimnazjalistach. Warsztaty sitodruku to kolejna propozycja atrakcyjnego spędzania czasu w Żarkach w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W załączeniu gotowe propozycje od 30 zł. Zawierają warsztaty i możliwość zwiedzania Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach.

Podczas warsztatów sitodruku opowiadamy o grafice warsztatowej. O samej serigrafii, przygotowaniu matryc, procesie naświetlania. Wykorzystujemy rakle, ram sitodrukowe, wykonujemy nadruki na tekstyliach i papierze.
Podczas warsztatów pracujemy z ekologicznymi farbami wodnymi.

Oczywiście te warianty mogą być uzupełnione o wycieczką kulinarną, aktywną, historyczną lub przyrodniczą – sami wybieracie. Ofertę kierujemy do młodzieży gimnazjalnej i starszej.

Dowiedź się więcej, rezerwuj termin: Stary Młyn w Żarkach,  ul. Ofiar Katynia 5, 42 – 310 Żarki, tel.  690 070 772, mail: poczta@muzeumzarki.pl , www.muzeumzarki.pl

Zajrzyj na stronę www.pracownia-jura.pl

czytano: 788 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-11-02 12:06:26

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 15