wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Nagroda dla Kotowic.

Strona główna » Aktualności » Nagroda dla Kotowic.

wielkość tekstu:A | A | A

Odbudowa boiska sportowego w Kotowicach w gminie Żarki otrzymała najwyższe laury w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” w  Konkursie Najpiękniejsza Wieś Województwa Śląskiego. Nagrodę odebrali burmistrz Żarek Klemens Podlejski, radny wsi Kotowice Paweł Labocha, sołtys Łukasz Kot i gospodarz obiektu Marek Nowakowski.

W dniu 24 listopada w Katowicach w Sali Sejmu Śląskiego odbyło się Forum Sołtysów Województwa Śląskiego.
- Tradycyjnie podczas Forum Sołtysów podsumowano konkurs „Piękna wieś województwa śląskiego”. Wystartowaliśmy tym razem – powiedział burmistrz Klemens Podlejski.

- Jury doceniło inicjatywę oddolną, jaką byłą odbudowa boiska po zmieszczeniu murawy przez dziki – informuje Paweł Labocha, radny Wsi Kotowice.

W tegorocznej edycji przyznano nagrody i wyróżnienia w pięciu kategoriach. Zwycięzcy oprócz uroczyście wręczonych pucharów i dyplomów otrzymali także nagrody pieniężne.

W kategorii „Najpiękniejsza wieś” zwyciężyła wieś Bolesław w gminie Krzyżanowice. Najpiękniejszą zagrodą wybrano gospodarstwo Małgorzaty i Leonarda Musiołów z miejscowości Puńców w gminie Goleszów. Z kolei odbudowa boiska sportowego w Kotowicach w gminie Żarki otrzymała najwyższe laury w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi”. Niegowskie Cyganki, czyli ostatki w Niegowej zostały natomiast najlepszym przedsięwzięciem popularyzującym tradycję, obrzędy i zwyczaje. W kategorii „Najlepsza strona internetowa” zwyciężyła strona sołectwa Grzawa w gminie Miedźna.

Zobacz więcej: http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=8623

 

czytano: 1344 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-11-25 09:44:34

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9