czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Na patriotyczną nutę

Strona główna » Aktualności » Na patriotyczną nutę

wielkość tekstu:A | A | A

Dokładnie 27 przedszkolaków wystartowało w Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej w Przedszkolu Publicznym w Żarkach z oddziałem w Kotowicach. Dzieci wykonywały utwory solowo oraz w zespołach.

- Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań, oraz przywrócenie naszej zbiorowej pamięci polskich pieśni i piosenek patriotycznych – informuje Lidia Szczepankiewicz, dyrektor żareckiego przedszkola.

Zaprezentowany przez dzieci repertuar był bardzo zróżnicowany, a wykonywanym pieśniom towarzyszyły patriotyczne aranżacje. Uczestników oceniała trzy osobowa komisja w skład w której weszli: nauczyciel muzyki i opiekun zespołu „ISKRA” ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Sylwia Frydrych Góral, dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach Magdalena Brzegowska, dyrektor Przedszkola Publicznego w Żarkach Lidia Szczepankiewicz.

Konkurs rozpoczął się występem zespołu „ISKRA” pod kierownictwem Sylwii Frydrych Góral. Za merytoryczną opiekę nad konkursem były odpowiedzialne: Agnieszka Kowacka, Marlena Pompa, Kamila Klamek, Żaneta Okraska i Katarzyna Nowak.  Gratulując uczestnikom i wręczając nagrody laureatom komisja wyraziła ufność, iż inicjatywa ta będzie kontynuowana w kolejnych latach.

WYNIKI OBRADY JURY:

I KATEGORIA- 4 LATKI:

I miejsce – Oskar Sętkowski  za utwór „Wojenko, Wojenko”
II miejsce – Nikola Gajos za utwór „ Pałacyk Michla”  

II KATEGORIA- 5 LATKI
I miejsce - Pola Wożniak, Meteusz Morawiec, Hubert Górecki, Oliwier Hyla, Wojciech Szuster – za utwór  „Serce w plecaku,
II miejsce- ex aequo - Lena Galuba i Antoni Świerdza i Maja Ociepka za utwór „Rozkwitały pąki białych róż”
Wyróżnienie - Klaudia Radosz, Daniel Poznański, Radosław Piwowarczyk, Mikołaj Kawecki - za utwór „Piechota”

III KATEGORIA- 6 LATKI
I miejsce ex aequo - Mateusz Borczyński, Bartłomiej Radosz, Filip Lenartowicz za utwór „My pierwsza brygada” oraz Igor Opiła za utwór „O mój rozmarynie
II miejsce – Wiktor Ślęzak, Jakub Pompa, Kajetan Wiśniewski, Franciszek Jakubczak, Antoni Cielebąk za  utwór „ Pierwsza kadrowa”

 

czytano: 768 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-11-30 07:53:32

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9