niedziela, 17 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Donata, Łukasz
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Ulica Olsztyńska i Górki z dofinansowaniem.

Strona główna » Aktualności » Ulica Olsztyńska i Górki z dofinansowaniem.

wielkość tekstu:A | A | A

W przyszłym roku zostanie wykonana przebudowa ulicy Olsztyńskiej oraz Górki w Żarkach. Gmina Żarki pozyskała ponad 260 tys. zł na realizacje tego zadania.

Na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach ukazała się ostateczna lista rankingowa wniosków dla gmin, które otrzymają dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Gmina Żarki, po przesłanych zastrzeżeniach do oceny merytorycznej, znalazła się na 13 miejscu z zadaniem - Przebudowa dróg: ulicy Olsztyńskiej oraz Górki w Żarkach. Całkowita wartość zadania 529 936zł, dofinansowanie w wysokości 50% w kwocie 264 968zł z Urzędu Wojewódzkiego, taka sama kwota z budżetu gminy w ramach wkładu własnego.

- Przebudowane zostaną dwie ulice o łącznej długości 339 metrów, o nawierzchni z kostki brukowej, na ul. Olsztyńskiej chodnik po lewej oraz prawej stronie, natomiast na ulicy Górki chodnik po lewej stronie, po prawej stronie pobocze. Powstanie również odwodnienie – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki  Klemens Podlejski.

W wyniku porozumienia z Gminą Żarki do inwestycji dołoży środki również Starostwo Powiatowe w Myszkowie. Będzie to kwota nie większa niż 100 tys. zł.

 

czytano: 747 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-12-05 15:15:04

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6