wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Najlepsi w angielskim.

Strona główna » Aktualności » Najlepsi w angielskim.

wielkość tekstu:A | A | A

Dwóch uczniów  z klasy 4 reprezentowało Szkołę Podstawową w Żarkach w I Powiatowym Multimedialnym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Zespół Szkolno-Przdszkolny nr 3 w Częstochowie.
Filip Jastrzębski z klasy IVa i Wiktor Rosik z klasy IVb zajęli pierwsze miejsce, uzyskując 100% punktów z testu. Uczniowie szkół częstochowskich i Żarek rozwiązywali zadania po angielsku na komputerach w systemie online.
Konkurs odbył się  w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 3 w Częstochowie I POWIATOWY MULTIMEDIALNY KONKURS  JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLASY IV Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 53 punkty.
I   miejsce    Filip Jastrzębski  i    Wiktor Rosik 53p SP im. Wł. Szafera w Żarkach
II  miejsce    Sandra Karbicka 51p     SP 17 z oddziałami integracyjnymi
III  miejsce  Natalia Podsiedlik 50p   SP 17 z oddziałami integracyjnymi
Chłopcy poradzili sobie na szóstkę z plusem. Pracują rewelacyjnie i są bradzo ambitni. Ponadto biorą bardzo czynny udział w w pracach projektu eTwinning "I have the Right to...-Children's Rights and their free time activities", który realizowany jest w żareckiej szkole. Wszystkie działania opracowują w języku angielskim, tworzą filmy i prace. Uczestniczą z kolegami w czatach i wideo-lekcjach online z 8 krajami z Europy. W ubiegłym roku Wiktor i Filip oraz dwóch innych uczniów naszej szkoły: Julia Sikora i Paweł Nowak zostali laureatami Jurajskiego Konkursu Języka Angielskiego. Uczniów przygotowuje Agnieszka Ratman, nauczyciel języka angielskiego.

 

czytano: 671 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-12-19 11:25:28

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 18