wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Grupa Biegaj z Żarkami prosi o głosy

Strona główna » Aktualności » Grupa Biegaj z Żarkami prosi o głosy

wielkość tekstu:A | A | A

Grupa biegowa Biegaj z Żarkami awansowała do finału wojewódzkiego w kategorii drużyna roku 2016 województwa śląskiego w plebiscycie Dziennika Zachodniego.  Grupa biegaczy amatorów z gminy  Żarki oficjalnie powstała w sierpniu 2015r i liczy ponad 25 osób. Promuje ten najprostszy sport, jakim jest bieganie.

- Podzieleni jesteśmy na dwie grupy: początkującą oraz zaawansowaną. Spotykamy się regularnie 3 razy w tygodniu. Jesteśmy współorganizatorami biegów, które odbywają się na terenie naszej gminy. W naszej grupie są osoby, które biorą udział w zawodach na każdym dystansie od 5 km do maratonu na terenie całego kraju jak i poza jego granicami np. Mariusz Nowak przebiegł półmaraton w Wenecji. Do największych osiągnięć członków naszej grupy należy zdobycie Korony Półmaratonów Polskich 2016 przez Mariusza Nowaka i Roberta Nowaka oraz ukończenie w ciągu 9 miesięcy Korony Maratonów Polskich przez Angelikę Żoń - mówią biegacze. - Najważniejsze jest dla nas, aby jak najwięcej osób pokochało bieganie i czerpało korzyści jakie ono przynosi.


Patronat honorowy nad plebiscytem objęli Minister Sportu i Turystyki oraz Marszałek woj. śląskiego. Partnerami są: AWF Katowice, Polskie Radio Katowice, Śląska Federacja Sportu, hotel Fajkier
Głosowanie w finale wojewódzkim potrwa od 5.01-27.01.2017r. godz. 11.59.(FB i kliki do 20.01 godz. 11.59)
Głosowanie odbywa się poprzez SMS, FB i kliki.
Koszt SMS-a w głosowaniu na kategorie powyżej 18 lat to 2,46 zł brutto.

Waga głosu: sms- 10 głosów, FB - 3 głosy, klik - 1 głos.
Aby zagłosować wystarczy wejść na link:
http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/karta/biegaj-z-zarkami-powiat-myszkowski,38060,1662126,t,id,kid.html

 

czytano: 719 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-01-10 12:00:19

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6