czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Świątecznie w Domu Kultury w Żarkach

Strona główna » Aktualności » Świątecznie w Domu Kultury w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 8 stycznia w Domu Kultury w Żarkach odbył się Przegląd Kolęd i Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie. Koncert rozpoczęły występy podopiecznych Dariusza Kurzaka, który w tutejszym ośrodku prowadzi naukę gry na instrumentach. Na scenie zaprezentowali się: duet gitarowy Magda i Wiktor Garscy w kolędzie „Jezus malusieńki” i trio Miłosz Kiedrzyński, Igor i Bartek Ulman w utworze „Znak pokoju”.

Po występach muzycznych rozpoczęły się piękne Jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie, przygotowanych przez nauczycieli: Klaudia Pompa, Marcin Todynek i Anna Wyporska. Następnie na scenie zaprezentowała się Sylwia Majchrzak, utalentowana wokalistka i altowiolistka, która zaprezentowała min. utwory: Szara kolęda, Jest taki dzień, Kolęda dla nieobecnych. Kolejnym punktem programu były występy zespołów śpiewaczych z Gminy Żarki: Carmen z Przybynowa, Kłos z Jaworznika, Lira z Żarek, Wysoczanki z Wysoki Lelowskiej, Ostrówiolinki z Ostrowa i duet Wiesława i Jan Gryzik. Podczas prezentacji wokalnych nie zabrakło tradycyjnych kolęd, min. W żłobie leży, Pójdźmy wszyscy do stajenki, jak i mniej znanych: Gwiazda nad stajenką, Lecą śnieżki, lecą.


 

 

czytano: 751 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-01-10 14:38:33

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 3