niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

16 792,29 zł - 25 Finał WOŚP w Żarkach

Strona główna » Aktualności » 16 792,29 zł - 25 Finał WOŚP w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 15 stycznia 2017 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w Żarkach. W szkołach, na ulicach gminy i nie tylko, kwestowało 59 wolontariuszy. Koncert finałowy odbył się w Domu Kultury w Żarkach. Honorowy patronat nad imprezą objął  Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Koncert rozpoczął spektakl dla dzieci „Lampa Aladyna” w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych Sztuka z Trzebini. Po bajce, wszyscy obecni mogli zobaczyć pokazy sportowe klubu Shogun Żarki Letnisko.

Potem na scenę wkroczyły przedszkolaki z Żarek z koła tanecznego i zatańczyły taniec "Tańczące brzdące". A później dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały taniec przedszkolaków SZOT i pastorałkę "Bosy pastuszek". Również taneczne występy zobaczyć można było w wykonaniu Zumba Kids z Positive Energy i zespołu Championki ze Szkoły Podstawowej w Żarkach.

Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Żarkach zaprezentowały się w  choreografii "Drama-Ratujmy przyrodę" oraz Katarzyna Bednarska i Natalia Piwowarczyk zatańczyły taniec Disco Dance. Dzieci z Zumba Kids - Positive Energy zatańczyły 3 bardzo energetyczne układy.

Po występach tanecznych przyszedł czas na zmianę nastroju i na scenie zaprezentował się  Zespół "2+3" z Pielgrzymowic, który zaprezentował bardzo profesjonalnie wykonane znane polskie piosenki. Następnie na scenie odbyły się pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu Drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach.

Kolejnym punktem programu był występ utalentowanych dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Przybynowie:  Sary Korumbel, Darii Oleksiak, Gabrieli Ptak. Zaśpiewały dla nas dwa utwory: Tabb & Sound'N'Grace - Dach i Pectus - Jeden moment. Po występach wokalnych na scenie zaprezentowali się podopieczni Ogniska Baletowego w Żarkach w finałowym tańcu baletu Grek Zorba.

Kolejnym tanecznym elementem Finału w  Żarkach był występ dziewcząt z  zespołu tanecznego z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach, po którym uczniowie tej szkoły zaprezentowali sztukę teatralną z projektu gimnazjalnego, pt. "Co niezwykłego kryje się w czarnym teatrze".

Przedostatnim punktem programu w Żarkach był koncert zespołu "Dzika Plaża", a ostatnim „Światełko do nieba” - pokaz sztucznych ogni. W trakcie Finału nie zabrakło również atrakcji dodatkowych - loterii fantowej, licytacji gadżetów WOŚP, sprzedaży ciast.

Nowością podczas imprezy były florystyczne warsztaty dla dzieci, czyli zabawa kwiatami zorganizowane przez właścicieli Kwiaciarni Floresy, Myszków ul. Kościuszki 27 panią Agnieszkę i Zbigniewa Noskowicz.

- Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie 25 Finału WOŚP w Żarkach. Szczególnie gorąco dziękujemy wolontariuszom, którzy zbierali pieniążki do puszek. Dziękujemy również wszystkim występującym na scenie w trakcie koncertu – byliście wspaniali. Dziękujemy osobom liczącym pieniądze w dniu Finału  - Lidia Szczepankiewicz, Elżbieta Gzieło, Beata Radosz, Urszula Kubis, Paulina Stępień, Bożena Opiła. I dziękujemy naszym partnerom, szkołom i sponsorom. Bez Was nie udałoby się zorganizować tegorocznego Finału na tak wysokim poziomie. Dziękujemy też Burmistrzowi Miasta i Gminy Żarki za patronat, pomoc organizacyjną i finansową i najważniejsze - za przychylność i dobre słowo. Dziękujemy też wszystkim osobom, które wrzucały pieniążki do puszek. Dzięki Wam pobiliśmy rekord w Żarkach – zebraliśmy 16 792,29 zł. - Janusz Garncarz, szef Sztabu 25 Finału WOŚP w Żarkach.     

Sponsorzy i partnerzy:
Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski
Gmina Żarki,
P.P.H.U. Elgar Janusz Garncarz
Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy  Myszków,
Dom Kultury  w Żarkach,
Szkoła Podstawowa w Żarkach,
Szkoła Podstawowa w Zawadzie,
Szkoła Podstawowa w Jaworzniku
Szkoła Podstawowa w Przybynowie,
Przedszkole Publiczne w Żarkach
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach,
Ochotnicza Straż Pożarna w Żarkach,
Positive Energy
1001 Drobiazgów
Nowa Ty Joanna Nowakowska
Przystań Leśniów
Manufaktura Słodyczy Hokus Pokus
Studio Małych Form Teatralnych Sztuka z Trzebini
Placówka Partnerska Banku Zachodniego WBK Grupa Santander w Myszkowie
Agencja Reklamowa Kaczka Studio
Kwiaciarnia Floresy, Myszków, pani Agnieszka i Zbigniew Noskowicz
Gościniec Jurajski w Żarkach
Pan Jerzy Dudała

 

 

czytano: 953 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-01-16 13:34:27

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4