wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Ferie z Domem Kultury w Żarkach

Strona główna » Aktualności » Ferie z Domem Kultury w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

Przez całe dwa tygodnie trwania ferii zimowych najmłodsi mieszkańcy Gminy Żarki mieli szansę uczestniczyć w zajęciach rekreacyjno-rozrywkowych. Tradycyjnie akcja organizowana była przez Dom Kultury w Żarkach. Co roku przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci w wieku szkolnym, które i tym razem były bardzo zadowolone z proponowanego przez Dom Kultury programu zajęć.

Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt : „Czerwony Kapturek" w Bibliotece w Żarkach, brały udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z muzykoterapii.

O bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw naszym podopiecznym opowiadali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji z Myszkowa, natomiast o higienie i zdrowym odżywianiu  przedstawicielki Myszkowskiego Sanepidu.
Dzieci przychodziły z uśmiechem na twarzy oraz dużą dawką pozytywnej energii. Ogromne zainteresowanie akcją motywuje nas do organizowania tego typu przedsięwzięć dla najmłodszych. Już teraz serdecznie zapraszamy na „Lato w mieście”.

Serdeczne podziękowania za współudział w organizacji akcji „ Ferie z Domem Kultury’’ składamy: Pani Marioli Pasikowskiej za energetyczne zajęcia ruchowo -taneczne, pani Marii Rał z Niezapominajki za przeprowadzenie zajęć praktyczno – technicznych , pani Sylwii Góral za zajęcia z muzykoterapii , pracownikom stacji Sanitarno - Epidemiologicznej z Myszkowa, Przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji z Myszkowa. Dziękujemy również za pomoc we współorganizacji: Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej oraz Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarkach za wspaniałe zajęcia taneczne i słodki poczęstunek.

 

czytano: 688 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-02-02 14:31:02

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 14