czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Jedna szkoła podstawowa w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » Jedna szkoła podstawowa w Żarkach.

wielkość tekstu:A | A | A

Uczestnicy spotkania (piątek 3.02.). ze Śląskim Kuratorem Oświaty w zdecydowanej większości opowiedzieli się za jedną szkołą podstawową w Żarkach przy ul. Częstochowskiej 61. W wyniku głosowania, o które poprosiła pani kurator Urszula Bauer, zdecydowana większość obecnych na sali zagłosowała za jedną podstawówką. Pani kurator wielokrotnie podkreślała, iż przyjechała wysłuchać opinii. Zdecydowana większość osób biorących udział w dyskusji wybrała rozwiązanie z jedną ośmioklasową szkoła podstawową w Żarkach  przy ul. Częstochowskiej. W trakcie spotkania pani kurator nie wyraziła się jednoznacznie, jak zaopiniuje uchwałę Rady Miejskiej w Żarkach.  Uchwała RM  zakłada istnienie od 1 września br. ośmioklasowych szkół podstawowych w Zawadzie, Przybynowie, Jaworzniku oraz jednej szkoły ośmioklasowej  w Żarkach przy ul. Częstochowskiej i wygaszenie gimnazjum z dniem 31 sierpnia 2019 r.

Za jedną szkoła podstawową w Żarkach opowiedzieli się również rodzice w trakcie spotkania w dniu 1 lutego w Szkole Podstawowej w Żarkach. 

Dwa lutowe spotkania były dodatkowymi  po konsultacjach, które odbyły się w styczniu. W dniu 12 stycznia w ramach konsultacji z trójkami klasowymi rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz trojkami oddziałów Przedszkola w Żarkach w dniu 23 stycznia jednoznacznie opowiedzieli się za utworzeniem jednej szkoły podstawowej w Żarkach, w budynku istniejącej szkoły podstawowej przy ul. Częstochowskiej 61.

Konsultacje z dyrekcją i nauczycielami gimnazjum (13 stycznia) wskazały na rozwiązanie  proponujące dwie szkoły podstawowej w Żarkach.

 

czytano: 1011 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-02-06 11:18:55

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11