wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

III Międzygrupowy Zlot Nordic Walking

Strona główna » Aktualności » III Międzygrupowy Zlot Nordic Walking

wielkość tekstu:A | A | A

W sobotę 4 lutego miłośnicy nordic walking z całego kraju spotkali się na 3. Międzygrupowym Zlocie Nordic Walking. Wspólnie świętowali, bawili się i oczywiście, maszerowali. Pokazali, że sport jest tym, co ich łączy. Formuła Nordic Walking połączonego z zabawami, Zumbą i prawdziwą integracją w bardzo gościnnym agrogospodarstwie „Pod Skałką” w Przybynowie to główny cel spotkania. W zlocie wzięły udział 22 grupy z całej Polski i jedna z Korei.

Inicjatorką i organizatorką Zlotu jest Mariola Pasikowska z Positive Energy, utytułowana zawodniczka, która ma na swoim koncie m.in. tytuły mistrzyni Polski, Europy i puchar kontynentu w minionym sezonie. Spotkanie kijkarzy zaingurowało 2. Amatorską Ogólnopolską Ligę Mistrzów Nordic Walking organizowaną przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Liga stawia na rekreację i poprawną technikę zamiast rywalizacji, przez co Zlot idealnie wpisał się w jej założenia.

Impreza startowała w Żarkach Letnisku i tu ją otworzył sołtys Andrzej Kamiński, prezes Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letnisko Andrzej Będskowski , prezes Leśnych Ludków Włodzimierz Rajczyk. W zlocie wzięły udział 22 grupy z całej Polski: Positive Energy, Kijomaniacy Myszków, NT Viking Częstochowa, Unia Miast, Clleo Zawiercie, UKS Siedleszczany, Forma na piatkę Pabianice, Epoka Nordica Łódź, Strzelce Opolskie, Wilki Ożarów Mazowiecki, Bobry Dobieszowice, Ekipa urodzinowa, Harpagan Sosnowiec, Łazanki, Chodzę z kijami, Wesoły Borsuk Team Prudnik, NW Ciechanów, Jura'PL Zawiercie, Polskie Stowarzyszenie NW, Grupa z Korei, Rybnicki Klub NW, MK Team Sport w wielkim mieście.

-    Ta impreza całkowicie odzwierciedla moje podejście do życia i sportu – tłumaczy Mariola Pasikowska. – Do swojego rozwoju podchodzę holistycznie, uprawiając szeroki zakres dyscyplin. W trakcie zlotu maszerujemy prawidłową techniką nordic walking wykonujemy konkurencje lekkoatletyczne, sprawdzamy wiedzę na temat Nordic Walking i tańczymy.  Podczas sezonu startowego nie ma zbyt wiele czasu na rozmowę, wymianę doświadczeń. Po zawodach wszyscy rozjeżdżają się do domów. Mimo wszystko uważam, że nordic walking to bardzo towarzyski sport, chociaż zawsze ktoś wygrywa lub przegrywa. Jedna drużyna triumfuje, kolejne tylko winszują.

Głównym celem imprezy jest integracja grup, ludzi aktywnych ruchowo, nawiązanie kontaktów koleżeńskich pomiędzy uczestnikami, współpraca teamów, popularyzacja Nordic Walking jako aktywnej formy rekreacji i spędzania wolnego. Cel udało się osiągnąć w stu procentach. Po zbiórce i rozgrzewce w Żarkach odbył się marsz do Przybynowa do Agroturystyki "Pod Skałką".

- Nikt nie narzucał tempa, była więc okazja do rozmów i żartów. Wśród uczestników było wielu instruktorów i trenerów nordic walking, którzy czuwali nad prawidłową techniką marszu. Do przepięknej i malowniczej  jurajskiej trasy dodaliśmy świetną zabawę i nutkę karnawałowego szaleństwa Na mecie czekał ciepły posiłek a po nim konkursy, zabawy i tańce. Wręczono upominki i pamiątkowe dyplomy uczestnictwa - mówi Mariola Pasikowska.

Patronat nad wydarzeniem objęła Gmina Żarki, która ufundowała  dla uczestników zlotu kubki, mapy i ecotorbę,  Sponsorzy: Nessi Sportswear, Hokus Pokus, Regatta, PSNW,Miasto Zawiercie,  Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. Na zlot przybyła grupa 14 Koreańczyków z Seulu, to studenci polonistyki. Tegoroczny zlot uzyskał zatem miano międzynarodowego.

 

czytano: 991 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-02-07 10:51:32

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10