sobota, 19 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Mariusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Uczniowie wspierają UNICEF.

Strona główna » Aktualności » Uczniowie wspierają UNICEF.

wielkość tekstu:A | A | A

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach włączyli się w ogólnopolską akcję: "Wszystkie kolory świata" organizowanej przez UNICEF. W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli Majka Jeżowska.„Wszystkie kolory świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.

Projekt był realizowany w szkole od października 2016 r. do lutego 2017 r. Celem  projektu  było kształtowanie wśród dzieci postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne oraz zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli. W ramach projektu uczniowie klas IV poszerzali wiedzę na temat sytuacji dzieci w krajach rozwijających się, oglądali filmy i prezentacje. Następnie odbywali podróż przez kontynenty, poznając ich mieszkańców, stroje, tradycje, zwyczaje oraz kulturę danego kraju.

W ramach projektu uczniowie szyli szmaciane laleczki UNICEF. Są one niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich ma swoją tożsamość. Dzieci same wybierały kraj pochodzenia dla wybranej przez siebie laleczki, określały jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczały w „akcie urodzenia”.

W dniu 1.02.2017 r. odbyła się wystawa laleczek podczas zebrań z rodzicami. Chętne osoby zaopiekowały się wybraną przez siebie laleczką. Uzbierana kwota 730 zł została wpłacona na konto dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Angoli.

Poprzez udział uczniów w akcji UNICEF, chcemy uświadomić uczniom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.
Koordynatorem projektu w szkole była nauczycielka Justyna Kiser. Do akcji przyłączyły się nauczycielki: Monika Radosz i Barbara Sojka.

Dziękujemy wszystkim rodzicom uczniów klas IV za pomoc dzieciom w uszyciu pięknych laleczek oraz tym wszystkim, którzy przyłączyli się do projektu, zaopiekowali się laleczką i przekazali pieniądze na szczytny cel.

( oprac. Justyna Kiser)

 

czytano: 613 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-02-08 11:29:35

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7