czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Kontrole w placówkach oświatowych.

Strona główna » Aktualności » Kontrole w placówkach oświatowych.

wielkość tekstu:A | A | A

Wczoraj (8.02.) odbyło się kolejne spotkanie rodziców przedszkolnych  w związku z konsultacjami w sprawie wdrożenia reformy oświaty. Od początku tego tygodnia trwają kontrole w szkole podstawowej w Żarkach i w przedszkolu w Żarkach. Kontroli dokonuje Kuratorium Oświaty oraz Sanepid. Kontrole zapowiedział również Inspektorat Budowlany.

W minioną środę odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci przedszkolnych. Zdecydowana większość opowiedziała się  za jedną szkołą podstawową w budynku przy ul. Częstochowskiej 61. Rodzice zostali poinformowani również o kontrolach, które odbywają się w budynku przedszkola i szkole podstawowej w Żarkach. Placówki zostały w tym tygodniu skontrolowane przez przedstawicieli kuratorium oświaty. Dzisiaj (9.02.) żarecką podstawówkę w ramach działań kontrolnych odwiedzili pracownicy myszkowskiego i wojewódzkiego Sanepidu. Placówkę odwiedził również Inspektorat Budowalny.

 

czytano: 882 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-02-09 12:50:08

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8