czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

IV miejsce w województwie śląskiem w kategorii drużyna roku 2016

Strona główna » Aktualności » IV miejsce w województwie śląskiem w kategorii drużyna roku 2016

wielkość tekstu:A | A | A

Grupa biegowa Biegaj z Żarkami została zgłoszona do Plebiscytu Dziennika Zachodniego w kategorii Drużyna Roku 2016 jako jedna z 36 drużyn w województwie śląskim. Konkurs przebiegał w dwóch etapach, na przełomie grudnia i stycznia.

Aby walczyć w grupie najlepszych drużyn województwa żareccy biegacze musieli uplasować się na jednym z pierwszych trzech miejsc w powiatowych rozgrywkach.  Dzięki  mobilizacji, determinacji, sile walki i oczywiście pomocy znajomych, sympatyków drużyna w głosowaniu internetowym zajęła 2 miejsce. Pozwoliło to na dalszą zaciętą rywalizację. Przez bardzo długi okres drużyna Biegaj z Żarkami walczyła i utrzymywała się na III pozycji w województwie, jednak ostatnie siedem dni głosowania (głosowanie smsowe) zaważyły, że ostatecznie drużyna  zajęła IV miejsce.

Mimo  IV pozycji - jak dla sportowca trudnej do przełknięcia członkowie drużyny w dniu 8 lutego 2017r. uczestniczyli w Gali Plebiscytu Sportowca roku 2016 w hali sportowej AWF Katowice, gdzie nastąpiło ogłoszenie wyników.

Sami członkowie uważają za sukces, że w Plebiscycie Sportowca roku można było  zobaczyć w zagorzałej rywalizacji drużynę z Żarek wśród takich miast jak Jaworzno, Wodzisław Śląski, Sosnowiec oraz zapowiadają dalszą walkę w przyszłym roku (poza startami oczywiście).

Rywalizacja trwała też w kategoriach: Sportowiec Roku,  Trener Roku, Animator Sportu, Młodzieżowy Sportowiec Roku, Młodzieżowy Trener Roku i Animator Sportu Młodzieżowego.


Grupa dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu oddając cenne głosy  oraz władzom gminy za sfinansowanie transportu na wyjazd.

Więcej informacji: http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/sportowiec/a/gala-plebiscytu-sportowiec-roku-2016-zdjecia,11775019/

Fot. Arkadiusz Gola/ Dziennik Zachodni

 

czytano: 804 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-02-09 13:49:24

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9