Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Dowiedz się więcej...

Aktualności

IV miejsce w województwie śląskiem w kategorii drużyna roku 2016

Grupa biegowa Biegaj z Żarkami została zgłoszona do Plebiscytu Dziennika Zachodniego w kategorii Drużyna Roku 2016 jako jedna z 36 drużyn w województwie śląskim. Konkurs przebiegał w dwóch etapach, na przełomie grudnia i stycznia.

Aby walczyć w grupie najlepszych drużyn województwa żareccy biegacze musieli uplasować się na jednym z pierwszych trzech miejsc w powiatowych rozgrywkach.  Dzięki  mobilizacji, determinacji, sile walki i oczywiście pomocy znajomych, sympatyków drużyna w głosowaniu internetowym zajęła 2 miejsce. Pozwoliło to na dalszą zaciętą rywalizację. Przez bardzo długi okres drużyna Biegaj z Żarkami walczyła i utrzymywała się na III pozycji w województwie, jednak ostatnie siedem dni głosowania (głosowanie smsowe) zaważyły, że ostatecznie drużyna  zajęła IV miejsce.

Mimo  IV pozycji - jak dla sportowca trudnej do przełknięcia członkowie drużyny w dniu 8 lutego 2017r. uczestniczyli w Gali Plebiscytu Sportowca roku 2016 w hali sportowej AWF Katowice, gdzie nastąpiło ogłoszenie wyników.

Sami członkowie uważają za sukces, że w Plebiscycie Sportowca roku można było  zobaczyć w zagorzałej rywalizacji drużynę z Żarek wśród takich miast jak Jaworzno, Wodzisław Śląski, Sosnowiec oraz zapowiadają dalszą walkę w przyszłym roku (poza startami oczywiście).

Rywalizacja trwała też w kategoriach: Sportowiec Roku,  Trener Roku, Animator Sportu, Młodzieżowy Sportowiec Roku, Młodzieżowy Trener Roku i Animator Sportu Młodzieżowego.

Grupa dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu oddając cenne głosy  oraz władzom gminy za sfinansowanie transportu na wyjazd.