czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Po pożarze na swoim

Strona główna » Aktualności » Po pożarze na swoim

wielkość tekstu:A | A | A

Wczoraj do świeżo wyremontowanego lokum wprowadziła się rodzina z Zawady, która straciła dom w pożarze, do którego doszło w  dniu 18 stycznia. W ciągu trzech tygodni dzięki wysiłkowi szeregu osób dobrej woli został przygotowany obiekt mieszkalny.

Matka z dorosłym synem stracili w pożarze wszystko. Nic się nie uratowało. Od razu po pożarze Gmina Żarki zapewniła pogorzelcom mieszkanie w Szkole Podstawowej w  Zawadzie.

- W dniu 8 lutego pogorzelcy opuścili to tymczasowe mieszkanie – informuje Teresa Kowacka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach.

W ciągu trzech tygodni został wyremontowany dla potrzebujących budynek w głębi podwórka. Wymieniono m.in.  pokrycie dachowe, ocieplono strop, wykonano izolacje podłóg, założono w jednym pomieszczeniu panele, a w drugim płytki, wstawiono piec, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wykonano ściany i instalacje.

Pogorzelcy otrzymali pomoc od Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach, Urzędu Miasta i Gminy Żarki, Rady Miejskiej ze szczególnym zaangażowaniem radnego Włodzimierza Skrzypiciela, społeczności lokalnej wsi Zawada. Działania wsparli: Mirosław Urbańczyk, Zbigniew Napora, Jerzy Lamch, Przemysław Klamek oraz szereg innych osób, które pragną zachować anonimowość.

- Dziękuję bardzo wszystkim, którzy pomogli mi w tak trudnym momencie. Nie sądziłam, iż tak szybko będziemy mogli wrócić na swoje podwórko i do własnych czterech kątów – mówi Kazimiera Zając, mieszkanka Zawady.

 

czytano: 973 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-02-09 15:31:59

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7