czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

VI Narciarski Bieg Jurajskich Ścieżek ŻARKI PRZEWODZISZOWICE

Strona główna » Aktualności » VI Narciarski Bieg Jurajskich Ścieżek ŻARKI PRZEWODZISZOWICE

wielkość tekstu:A | A | A

W minioną niedzielę (12 lutego) odbyły się zawody w narciarstwie biegowym dla dorosłych i dzieci.  Trasa biegu przebiegała po atrakcyjnych turystycznie jurajskich ścieżkach.  Wystartowało blisko 40 biegaczy. Był to Narciarski Bieg Jurajskich Ścieżek w Przewodziszowicach.
Panowie rywalizowali na odcinku 10 km, a panie na 6,6 km.  W kategorii M40 podium wyglądało następująco od  pierwszego miejsca:  Sławomir Sikora, Stanisław Odrobka, Tomasz Ligocki. W kategorii M60: Martin Najewajka, Ryszard Klys, Jan Zoremba. Kategoria M20 Kacper Lacheta.

Wśród kobiet K20 wystartowała i zwyciężyła Celestyna Milos. W kategorii K40 najlepsza była: Patrycja Balińska-Seweryn, następnie Joanna Warmuzińska-Rogóz, Katarzyna Zalewska-Lacheta. Kategoria: K60: Sylwia Libardi-Kłys oraz Ewa Ćwikiel.

Dodatkowo odbył się Bieg Dzieci  w kategoriach Szkoły Podstawowe klasy 1-3 i 4-6 i gimazjum. I tak wśród uczniów Klasy 1-3 zwyciężyła Weronika Jakóbczak wśród dziewczyn, a wśród chłopców Bartek Jakóbczak. W klasach 4-6 najlepszy był Mateusz Ligocki, następne miejsca zdobyli: Dawid Jakóbczak, Mikołaj Rogóż. Wśród gimnazjalistów najlepsza była wśród dziewczyn Julia Białas, pierwsze miejsce chłopców przypadło w udziale Bartoszowi Stodółkiewiczowi, na kolejne zdobyli  Dawida Pawula i Franciszek Szumera.

ORGANIZATORZY: Gmina Żarki, Amatorski Klub Biegacza Narciarskiego w Przewodziszowicach, Spółdzielnia Socjalna "Amonit" , MGOK w Żarkach,  OSP Żarki, Biegaj z Żarkami.
Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

 

czytano: 855 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-02-13 11:59:31

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5