Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Dowiedz się więcej...

Aktualności

VI Narciarski Bieg Jurajskich Ścieżek ŻARKI PRZEWODZISZOWICE

W minioną niedzielę (12 lutego) odbyły się zawody w narciarstwie biegowym dla dorosłych i dzieci.  Trasa biegu przebiegała po atrakcyjnych turystycznie jurajskich ścieżkach.  Wystartowało blisko 40 biegaczy. Był to Narciarski Bieg Jurajskich Ścieżek w Przewodziszowicach.
Panowie rywalizowali na odcinku 10 km, a panie na 6,6 km.  W kategorii M40 podium wyglądało następująco od  pierwszego miejsca:  Sławomir Sikora, Stanisław Odrobka, Tomasz Ligocki. W kategorii M60: Martin Najewajka, Ryszard Klys, Jan Zoremba. Kategoria M20 Kacper Lacheta.

Wśród kobiet K20 wystartowała i zwyciężyła Celestyna Milos. W kategorii K40 najlepsza była: Patrycja Balińska-Seweryn, następnie Joanna Warmuzińska-Rogóz, Katarzyna Zalewska-Lacheta. Kategoria: K60: Sylwia Libardi-Kłys oraz Ewa Ćwikiel.

Dodatkowo odbył się Bieg Dzieci  w kategoriach Szkoły Podstawowe klasy 1-3 i 4-6 i gimazjum. I tak wśród uczniów Klasy 1-3 zwyciężyła Weronika Jakóbczak wśród dziewczyn, a wśród chłopców Bartek Jakóbczak. W klasach 4-6 najlepszy był Mateusz Ligocki, następne miejsca zdobyli: Dawid Jakóbczak, Mikołaj Rogóż. Wśród gimnazjalistów najlepsza była wśród dziewczyn Julia Białas, pierwsze miejsce chłopców przypadło w udziale Bartoszowi Stodółkiewiczowi, na kolejne zdobyli  Dawida Pawula i Franciszek Szumera.

ORGANIZATORZY: Gmina Żarki, Amatorski Klub Biegacza Narciarskiego w Przewodziszowicach, Spółdzielnia Socjalna "Amonit" , MGOK w Żarkach,  OSP Żarki, Biegaj z Żarkami.
Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.