wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Żarki Żydowskie. Promocja albumu 25 kwietnia.

Strona główna » Aktualności » Żarki Żydowskie. Promocja albumu 25 kwietnia.

wielkość tekstu:A | A | A

„Żarki Żydowskie. Zaginione fotografie”. Album z setkami niepublikowanych zdjęć żareckiego fotografa Józefa Baciora. Na zdjęciach mieszkańcy przedwojennych Żarek, większości Żydzi. Nowa publikacja wydana przez Fundację Brama Cukermana z Będzina ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Gminy Żarki. Publikacja jest dostępna w sprzedaży w Starym Młynie w Żarkach. Zapraszamy na promocję książki w dniu 25 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach, sala widowiskowa. Poczatek godz. 18.00. Wstęp wolny.
- Na pierwsze spotkanie promocyjne w Żarkach. Będą kolejne m.in. w Warszawie. Nad książką pracowaliśmy ostatni rok… i właśnie o tej pracy, a także o historii zdjęć chcielibyśmy opowiedzieć w czasie promocji wydawnictwa – mówi Karolina Jakoweńko, prezes Zarządu Fundacji Brama Cukermana. Zapraszam serdecznie. Wstęp wolny.

Posłuchaj recenzji książki w wykonaniu znanego dziennikarza kulturalnego Michała Nogasia na łamach Gazety Wyborczej: http://wyborcza.pl/10,82983,21528973,ksiazka-dnia-nieznani-mieszkancy-zarek.htm

http://wyborcza.pl/10,82983,21528973,ksiazka-dnia-nieznani-mieszkancy-zarek.html

czytano: 1194 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-03-14 14:00:07

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9