czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Weekend za pół ceny. Polska zobacz więcej.

Strona główna » Aktualności » Weekend za pół ceny. Polska zobacz więcej.

wielkość tekstu:A | A | A

Stary Młyn w Żarkach i 5 innych obiektów ze Szlaku Zabytków Techniki bierze udział w ogólnopolskiej akcji  „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”. W kraju do II edycji zgłosiło się 450 przedsiębiorców oferujących usługi turystyczne i okołoturystyczne.

Dzięki temu turyści indywidualni, którzy w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 r. odwiedzą zgłoszone do projektu obiekty, mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanych zniżek w wysokości -50%. W ramach Szlaku Zabytków Techniki zniżki oferują:
- Stara Fabryka - Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej,
- Muzeum Śląskie w Katowicach
- Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach,
- Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie,
- Szyb Maciej w Zabrzu,
- Stary Młyn – Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach.

Ogólnopolska akcja „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i regiony oraz przeniesienie jej na poziom krajowy. Projekt jest skierowany do branży turystycznej i gestorów atrakcji turystycznych oraz do turystów indywidualnych, Rok temu w akcji wzięło udział 400 podmiotów. Z oferty skorzystało 60 tysięcy turystów. Do II edycji W akcji bierze udział 6 obiektów należących do Szlaku Zabytków Techniki:

Akcja „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” ma zachęcić Polaków do aktywnego spędzania wolnego czasu, zwiedzania Polski i odkrywania jej turystycznego potencjału. 50 tysięcy szlaków turystycznych, ponad 18 tysięcy rowerowych, około 800 muzeów, 145 parków krajobrazowych i narodowych oraz 14 obiektów wpisanych na listę UNESCO - to możliwości, które należy wykorzystać!

Pełną listę ofert znajdziecie na www.polskazobaczwiecej.pl

 

czytano: 508 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-03-21 08:39:57

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5