sobota, 19 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Mariusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Fascynująca zabawa z książką

Strona główna » Aktualności » Fascynująca zabawa z książką

wielkość tekstu:A | A | A

Rozmowy o książce wcale nie muszą być nudne, a wręcz przeciwnie – mogą być ciekawą przygodą i fascynującą zabawą. Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach w czasie spotkania z pisarką Joanną Olech, które odbyło się 29 marca w małej sali gimnastycznej. Joanna Olech to znana autorka książek dla dzieci i ilustratorka, laureatka wielu nagród literackich, jej słynna "Dynastia Miziołów" znalazła się na liście lektur dla uczniów szkoły podstawowej.

Pisarka opowiadała o swoich książkach, zachęcała do ich przeczytania, czytała wybrane fragmenty najciekawszych pozycji.  Zadała uczniom mnóstwo pytań, zachęciła do wesołej zabawy i rozwiązywania zagadek. Dzieci świetnie się bawiły, wykazując się jednocześnie bardzo dobrą znajomością postaci i wątków z dzieł pisarki.nW drugiej części spotkania uczniowie zadawali pytania; dowiedzieli się m.in. jak długo pisze się książkę, czy trzeba skończyć specjalne studia, aby być pisarzem, czym na co dzień zajmuje się twórca. Na zakończenie uczniowie ustawili się w długiej kolejce po autografy.

- Kilka tygodni wcześniej zakupiliśmy do biblioteki kilkadziesiąt książek Joanny Olech i zachęciliśmy uczniów do zapoznania się z jej twórczością. Dzieci z ochotą sięgnęły po te pozycje, ponieważ autorka odnosi się w nich do zwykłych doświadczeń najmłodszych, a ponadto robi to z wielkim humorem i wspaniale ilustruje swoje dzieła. Jednocześnie chciałbym prosić  rodziców, by zachęcali swoje pociechy do częstego kontaktu ze słowem pisanym. Listę wartościowych pozycji dla dzieci, sporządzoną przez specjalistów,  zamieszczamy na stronie internetowej szkoły, w zakładce Dla rodziców – informuje dyr. szkoły Tadeusz Pakuła.
Spotkanie zorganizowali – Anna Pakuła, Tadeusz Pakuła.

 

czytano: 590 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-04-04 09:43:00

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6