wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Podium dla żarczanki.

Strona główna » Aktualności » Podium dla żarczanki.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 8.04.2017 odbyły się IV Mistrzostwa oraz Sztafetowe Mistrzostwa Polski w Maratonie Nordic Walking. Mariola Pasikowska zdobyła I miejsce OPEN wśród kobiet.  W tym roku zawody odbyły się w Jastrowiu koło Piły, na malowniczej, ale dość trudnej trasie. Uczestnicy mistrzostw maszerowali wokół Jeziora Jastrowie Wielkie, po pętli mierzącej 5,4 km.

W większości składały się na nią leśne ścieżki, ale pojawiły się też piaszczyste podejścia, kilkudziesięciometrowa drewniana kładka oraz zmora zawodników: piaszczysta plaża. Na kilkusetmetrowym odcinku plaży usytuowano start, metę i strefę zmian dla sztafet. Grząskie, nierówne podłoże, wymagające zupełnie innej pracy od zmęczonych nóg, nie tylko spowalniało zawodników, ale przyczyniało się do powstawania bolesnych skurczów nóg.
Początkowo kwestia lidera w maratonie nie była jasna. Na prowadzenie wysunął się Piotr Kordowski, który sporą część trasy pokonał niemal ramię w ramię z Marcinem Michalcem oraz Andrzejem Diediewiczem z Grodna.Finalnie zwyciężył Marcin Michalec z czasem 4:34:24. Inaczej było u pań. Tutaj już podczas pierwszego okrążenia wysunęła się na prowadzenie Mariola Pasikowska (Klub Positive Energy), mistrzyni Europy na dystansie półmaratońskim, dla której jednak start na królewskim dystansie był debiutem.

-To był mój dzień !  Na wynik złożyły się przede wszystkim dobre przygotowanie wytrzymałości, idealna pogoda i radość z przeżywania debiutu na królewskim dystansie. 42 km 195 m  pokonałam z czasem 5:22:22 zajmując I miejsce OPEN wśród kobiet, tym samym w kategorii :) oraz 17 miejsce wśród mężczyzn .:Ponadto mój czas był lepszy o 7 minut od zwycięskiej sztafety kobiet .To bardzo cenny dla mnie tytuł . Przebiegłam już 3 maratony, jednak żaden z nich nie dał mi takiej euforii na mecie jak NW. Tym samym stwierdzam szybciej chodzę niż begam. W tym roku reprezentując Miasto i  Gminę Żarki startuje w Puchrze Polski oraz Pucharze Europy Nordic Walking - mówi Mariola Pasikowska.

czytano: 774 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-04-12 15:48:47

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 17