niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Spotkanie autorskie w bibliotece.

Strona główna » Aktualności » Spotkanie autorskie w bibliotece.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 12 czerwca  w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarkach odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem, pisarzem książek, opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci. Zaproszony gość przyjechał do nas z Warszawy. Pan Paweł nie od razu stał się autorem książek, najpierw pracował, jako nauczyciel języka angielskiego, był autorem słowników a także pracował, jako tłumacz. Na spotkanie przyszli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żarkach.

Autor rozmawiał z uczniami na temat czytelnictwa, pytał dzieci czy to prawda, że ludzie czytają mniej, dzieci chętnie włączyły się do dyskusji. Spotkanie miało formę wywiadu przy herbatce. Pisarz rozmawiał z dziećmi na temat piłki nożnej, miłości, kryminałów. Opowiadał o bohaterach swoich książek nie zdradzał jednak zakończenia przygód, żeby zachęcić młodych czytelników do dalszego ich przeczytania. Następnie młodzi słuchacze zadawali pytania i dowiedzieli się, że, wszystkie książki są jednakowo ulubione dla autora a pomysły na kolejne biorą się z obserwacji, własnych doświadczeń i z inspiracji własną rodziną.

Na zakończenie autor podpisywał książki, wcześniej zakupione przez uczniów.
Książki Pana Pawła Beręsewicza były wielokrotnie nagradzane i są dostępne w naszej bibliotece.

 

czytano: 534 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-06-13 13:08:13

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6