niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Sportowo w Kotowicach.

Strona główna » Aktualności » Sportowo w Kotowicach.

wielkość tekstu:A | A | A

Dnia 15 czerwca 2017 roku na boisku „Orlik” w Kotowicach odbył się „Powiatowy Dzień Sportu oraz Dzień Dziecka 2017”. Radny Paweł Labocha przywitał zaproszonych gości m.in. Burmistrza Miasta i Gminy Żarki-Klemensa Podlejskiego oraz Członka Zarządu Powiatu Myszkowskiego Jakuba Grabowskiego.
Konkurencje sportowe wzbudzały ogromne zainteresowanie przybyłych gości, którzy licznie brali w nich udział. W pięciu konkurencjach wzięło udział blisko 100 osób. Największym zainteresowaniem cieszył się „rzut beretem do celu”. Wygrani w poszczególnych konkurencjach otrzymali wartościowe nagrody m.in. medale, piłki, kosze do koszykówki. Uczestnikom zapewniono hot-dogi, hamburgery, zapiekanki oraz watę cukrową.
Dodatkową atrakcją była zjeżdżalnia oraz suchy basen dla najmłodszych. Zorganizowano również naukę Nordic Walking pod okiem wykwalifikowanego instruktora.
Organizator Klub Sportowy Kotowice, Radny Paweł Labocha, Sołtys Łukasz Kot pragną gorąco podziękować sponsorom: Starostwo Powiatowe w Myszkowie, Komisja do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu.

(Informacja i fot. od KS Kotowice)

czytano: 536 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-07-04 09:46:24

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7