środa, 20 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Joachim, Maurycy
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Droga Zawada Jaroszów do remontu.

Strona główna » Aktualności » Droga Zawada Jaroszów do remontu.

wielkość tekstu:A | A | A

Jeszcze w tym roku zostanie gruntowanie wyremontowana droga przez Zawadę i  Jaroszów. Gmina Żarki otrzymała promesę na kwotę 425 tys. zł.

Do urzędu Miasta i Gminy w Żarkach wpłynęła promesa z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przewiduje się w 2017 roku dofinansowanie do zadania pn. „Remont ciągu dróg Zawada - Jaroszów na długości 2225mb”.

- Wysokość dotacji wynosić będzie 425 000zł, nie więcej jednak niż 80 proc. wartości zadania. Z budżetu Gminy Żarki dokładamy 20 proc.  – wyjaśnia burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

 

czytano: 442 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-09-11 09:45:26

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5