sobota, 17 listopada 2018 r.
imieniny obchodzą: Grzegorz, Salomea
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Ulica Kasztanowa w Przybynowie do przebudowy.

Strona główna » Aktualności » Ulica Kasztanowa w Przybynowie do przebudowy.

wielkość tekstu:A | A | A

Dzisiaj (18.09.) burmistrz Żarek podpisał powiadomienie o wyborze ofert w przetargu na przebudowę ul. Kasztanowej w Przybynowie. Zadanie będzie zrealizowane w tym roku. Powstanie nowa ulica z kostki brukowej.
Zadanie wykona BUDOMAX Marcin Sieradzki z Jaskrowa za 122 491,78 zł. W przetargu wystartowały trzy firmy.  - Przed nami podpisanie umowy z wykonawcą. Zadanie będzie zrealizowane do końca października tego roku – informuje burmistrz Żarek Klemens Podlejski. – Inwestycja jest w całości finansowana z środków budżetu Miasta i Gminy Żarki.
Ulica zostanie przebudowana na długości 0,225 km od skrzyżowania z ulicą Słoneczną w Przybynowie do drogi powiatowej Choroń – Przybynów – Żarki. Nowa jezdnia będzie z kostki brukowej na szerokości 3 m, zamontowane zostaną krawężniki, wjazdy na posesje i obustronne pobocze.

 

czytano: 442 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-09-18 10:57:24

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7