poniedziałek, 22 października 2018 r.
imieniny obchodzą: Haliszka, Loda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dotacje dla wodociągu i kanalizacji.

Strona główna » Aktualności » Dotacje dla wodociągu i kanalizacji.

wielkość tekstu:A | A | A

Blisko 2 mln złotych uzyska Gmina Żarki na budowę wodociągi i kanalizacji sanitarnej przy ul. Czarka w Żarkach oraz Wysokiej Lelowskiej ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Realizacja zadania w przyszłym roku.

- Gmina Żarki znalazła się na 23 miejscu na liście projektów ubiegających się o dofinansowanie. Mieścimy się w limicie środków. To bardzo dobra informacja, gdyż będziemy mogli zrealizować kolejne zadania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej – informuje burmistrz Miasta i Gminy w Żarkach Klemens Podlejski.

Wniosek do funduszy unijnych został złożony w tym roku. Dofinansowanie pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW). W najbliższym czasie podpisanie umowy i ogłoszenie przetargu. Realizacja zadania w 2018 r. Projekt obejmuje budowę kanału tłocznego, grawitacyjnego, przepompowni ścieków, wodociągu w ul. Czarka, koszt inwestycji netto 3 140 000zł, dofinansowanie 1 997 982 zł.

- To nie jedyny projekt z zakresu gospodarki wodno-ściekowej – informuje burmistrz Klemens Podlejski. – W październiku została podpisana umowa dla zadanie „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wysoka Lelowska Gmina Żarki oraz modernizacja przepompowni ścieków w Żarkach”. W tym wypadku całkowita wartość projektu wynosi:  759 705,88 zł. Dofinansowanie z UE wynosi  525 000,00 zł.  Projekt obejmuje budowę kanalizacji w ul. Częstochowskiej w sołectwie Wysoka Lelowska oraz modernizację awaryjnej przepompowni ścieków przy Sanktuarium Leśniowskim. Inwestycja do realizacji w 2018r.

 

czytano: 612 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-10-31 12:19:05

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Przygoda, wolontariat, zgłoś się!

  Tychy zapraszają! Począwszy od 23 maja 2019 roku, przez ponad trzy tygodnie, oczy całego futbolowego świata skierowane będą ...

  dodano:22 października 2018 czytano: 32 razy
  czytaj więcej
 • Wyniki Wyborów 2018.

  Burmistrzem Miasta i Gminy Żarki został Klemens Podlejski w I turze. Skład Rady Miejskiej zmienia się w nieznaczny ...

  dodano:22 października 2018 czytano: 1041 razy
  czytaj więcej
 • Sprawdź przed wyborami.

  Gdzie są siedziby komisji, kto kandyduje na radnych i na burmistrza? W dniu 21 października odbędą się Wybory Samorządowe. ...

  dodano:18 października 2018 czytano: 485 razy
  czytaj więcej
 • Ul. Myszkowska. Na finiszu.

  Dzisiaj (18.10.) władze województwa, Wojewódzki Zarząd Dróg wspólnie z władzami gmin Żarki i ...

  dodano:18 października 2018 czytano: 494 razy
  czytaj więcej
 • Andrzejki w MGOK Żarki.

  Żarecka Akademia Rozwoju i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach zapraszają na Zabawę Andrzejkową z zespołem BABILON w ...

  dodano:17 października 2018 czytano: 135 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9