piątek, 16 listopada 2018 r.
imieniny obchodzą: Edmund, Maria
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Droga Zawada Jaroszów. Rusza remont.

Strona główna » Aktualności » Droga Zawada Jaroszów. Rusza remont.

wielkość tekstu:A | A | A

Dzisiaj (2.11.) została podpisana umowa na remont drogi Zawada-Jaroszów.  Prace potrwają do połowy grudnia tego roku na odcinku o długości 2225 mb.
Umowa została podpisana przez burmistrza Klemensa Podlejskiego i Arkadiusza Mikę reprezentującego P.U.H DOMAX z Boronowa. Wykonawca został wyłoniony w przetargu. Wpłynęły cztery oferty. Wartość inwestycji wyniesie 586 244,53 zł, z tego 72,5 proc., czyli kwota 425 000,00zł jest dofinansowana. - Gmina Żarki otrzymała promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych dla remontu tej drogi - informuje burmistrz Klemens Podlejski. - Wysokość dotacji wynosić będzie 425 000,00zł.

W zakresie prac przewidziano: wykonanie robót pomiarowych, wykonanie podbudowy,  wykonanie nawierzchni jezdni z asfaltobetonu, wykonanie poboczy z kruszywa łamanego. Prace ruszą w najbliższych dniach.

Przepraszamy za utrudnienia.
 

czytano: 594 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-11-02 13:17:47

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9