środa, 23 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Jan, Rajmund
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Przedszkolaki patriotycznie.

Strona główna » Aktualności » Przedszkolaki patriotycznie.

wielkość tekstu:A | A | A

Z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Przedszkole Publiczne w Żarkach z oddziałem w Kotowicach dnia 14 listopada 2017r. zaprezentowało się na scenie Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach. Gościem specjalnym był zespół wojskowy „ESKADRA” działający przy Miejskim Domu Kultury w Myszkowie, który przybliżył piosenki wojskowe. Publiczność zgromadzona na sali wspólnie z zaproszonymi gośćmi i uczestnikami konkursu odśpiewała Hymn Polski. Podczas występów publiczność nagradzała uczestników gromkimi brawami. Organizatorami konkursu byli nauczyciele: Magdalena Słabosz, Marlena Pompa, Żaneta Okraska. W przerwie obrad jury prowadzące wyświetliły wszystkim przedszkolakom film pt. „Symbole Narodowe”
Uczestnicy konkursu oceniano w dwóch kategoriach wiekowych.
W kategorii dzieci 3-4 letnich:
I MIEJSCE: Julia Pawlik w piosence pt „ Pierwsza Kadrowa”
II MIEJSCE: Lena Jarosz, Dominik Podlejski, Pola Jaworska w piosence pt „Ułani Ułani”
III MIEJSCE: Nikola Gajos, Franciszek Zygmunt w piosence pt „ OKA”
W kategorii dzieci 5-6 letnich:
I MIEJSCE: Wiktoria Flak, Marta Kołacz, Zofia Cielebąk w piosence pt „ Pałacyk Michla”
II MIEJSCE: Kacper Klamek, Kacper Gromada, Antoni Świerdza, Oskar Sętkowski, Leon Pasikowski, Dawid Ociębała, Radosław Piwowarczyk w piosence pt „ My pierwsza Brygada”
III MIEJSCE: Lena Galuba w piosence pt. „Rozszumiały się wierzby płaczące”

(Informacja i fot: Przedszkole Publiczne w Żarkach)

czytano: 861 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-11-24 12:57:12

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11