niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Świat dzieci i misiów.

Strona główna » Aktualności » Świat dzieci i misiów.

wielkość tekstu:A | A | A

W piątek 24. listopada 2017r w Szkole Podstawowej w Zawadzie, przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III obchodzili Dzień  Pluszowego Misia. W dniu tym najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu. Każde dziecko założyło własnoręcznie wykonaną opaskę na głowę z kolorowym misiem. Imprezę rozpoczęto od poznania historii Pluszowego Misia oraz jego święta. Uczniowie brali również udział w quizie z „Misiowymi zadaniami”. Z okazji tego święta dzieci zaprezentowały wiersze o misiu w języku polskim i angielskim. Zaśpiewali również znane piosenki takie jak: „Jadą, jadą Misie” oraz „Teddy Bear”. Główną atrakcją była wizyta Misia, którego dzieci zaprosiły do wspólnej zabawy. Wszyscy bawili się wspaniale.
Na koniec każde dziecko wykonało pracę plastyczną – postać Misia z plasteliny oraz skosztowało misiowych przysmaków: flipsów z miodem oraz ciasteczek w kształcie misiów. Uroczystość zakończyła się wręczeniem każdemu dziecku Dyplomu Prawdziwego Przyjaciela Pluszowego Misia oraz pamiątkowym zdjęciem.
Obchodzone święto przygotowały: Ewelina Nowakowska, Edyta Skrzypiciel, Katarzyna Lojtek.

(Informacje i zdjęcia ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie)

czytano: 524 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-11-28 11:59:20

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7