niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Filmy o Żarkach. Pokaz 16 marca. Katowice.

Strona główna » Aktualności » Filmy o Żarkach. Pokaz 16 marca. Katowice.

wielkość tekstu:A | A | A

W najbliższy piątek (16 marca) w godzinach 9:00 - 11:30 zostaną zaprezentowane dwa filmy Krzysztofa Zygalskiego o Żarkach "Księgi Józefa" i "Żarki - dzisiaj zaczęło się wczoraj" w Pracowni Działań Multimedialnych Wydziału Projektowego ASP w Katowicach.

- To powtórka pokazu. Pierwszy odbył się w dniu 6 marca w godzinach popołudniowych – informuje Krzysztof Zygalski. - Powtarzamy ten przegląd na życzenie wszystkich, którzy chcieli zobaczyć, a z różnych powodów nie mogli.

W pierwszym pokazie uczestniczyła delegacja samorządowa z Żarek na czele z burmistrzem Miasta i Gminy Klemensem Podlejskim oraz przewodniczącą Rady Miejskiej Stanisławą Nowak. Był też obecny jeden z bohaterów filmowej opowieści Wojtek Mszyca.
Gdzie można zobaczyć filmy?  Pracownia Działań Multimedialnych Wydział Projektowy ASP w Katowicach, Raciborska 50, 40-111 Katowice, 16 marca, godz. 9.00

 

czytano: 516 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-03-13 09:52:01

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8