niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Ul. Cicha i Polna w Jaworzniku do remontu.

Strona główna » Aktualności » Ul. Cicha i Polna w Jaworzniku do remontu.

wielkość tekstu:A | A | A

Burmistrz Żarek Klemens Podlejski odebrał dzisiaj (16.04.) z rąk wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dzięki tej promesie jeszcze w tym roku zostaną wyremontowane ul. Cicha i Polna w Jaworzniku.
Remont ulicy Cichej zostanie wykonany na długości 1200 metrów, a ulicy Polnej na długości 200 metrów. W ramach zadanie zostanie wykonane utwardzenie, nakładka asfaltowa i pobocza.
- Wysokość dotacji wynosić będzie 339 000zł, nie więcej jednak niż 80 proc. wartości zadania. Z budżetu Gminy Żarki dokładamy 20 proc.  – wyjaśnia burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Udział własny w granicach 85 tys. zł. Kwoty mogą ulec zmianie po przeprowadzeniu procedury przetargowej.

Gmina Żarki jest jedną z 17 gmin i 7 powiatów, do których trafiły gwarancje finansowe na wykonanie zadań z zakresu zniszczonych dróg, mostów, przepustów i umocnień brzegów. Promesy dotacyjne wydaje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zdjęcie: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, http://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/miliony-dla-samorzadow

 

czytano: 590 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-04-16 15:01:26

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9