piątek, 16 listopada 2018 r.
imieniny obchodzą: Edmund, Maria
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Jurajskie Marsze na Orientację. Zgłoszenia do 23 maja.

Strona główna » Aktualności » Jurajskie Marsze na Orientację. Zgłoszenia do 23 maja.

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Żarki jest jednym z partnerów XVIII Jurajskich Marszy na Orientację. Trasa przebiega przez Suliszowice do Siedlca. Zgłoszenia są przyjmowane do 23 maja, marsze odbędą się w dniu 25 maja. Uczestnicy walczą o Puchar Wójta Gminy Janów  i Starosty Częstochowskiego. Współudział w imprezie zadeklarowało również LGD Partnerstwo Północnej Jury w Złotym Potoku.

Impreza zostanie rozegrana w kilku kategoriach wiekowych. W klasyfikacji drużynowej w  imprezie mogą uczestniczyć zespoły z kół  PTSM w szkołach   podstawowych i gimnazjach oraz zespoły i osoby z innych środowisk. Podczas marszu należy wykonać zadania krajoznawczo – turystyczne i z zakresu orientacji terenowej. Na mecie czekają dodatkowe zadania  m.in. obliczanie odległości i azymutu i wypełnienie  testu krajoznawczo – turystyczny. Miejsce startu oraz biuro zawodów w Suliszowicach przy Strażnicy. Meta zawodów na parkingu Siedlec Źródła.

 Przebieg imprezy:

      9.00 – początek pracy sekretariatu na parkingu
      9.30 – otwarcie imprezy  
      9.45 – wyjazd uczestników do Suliszowic
    13.30 – zakończenie imprezy ( rozdanie dyplomów i nagród)
    14.00 – wyjazd uczestników do Częstochowy

Zgłoszenia i wpisowe:

Przyjmowane są do 23 maja (środa) w biurze Oddziału PTSM  ul. Krakowska 29  ( parter), w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10.00 - 12.00, informacje tel.  (34) 324-45-95. Wpisowe wynosi    10.00 zł   -  płatne w biurze Oddziału lub na starcie. Członkowie PTSM mają zniżkę w wysokości 2 zł.

Organizatorzy:
Oddział PTSM w Częstochowie
Koło PTSM przy VI LO im. J. Dąbrowskiego w Częstochowie
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Siedlcu


Regulamin dostępny poniżej.

 

czytano: 378 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-05-04 12:54:42

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9