piątek, 16 listopada 2018 r.
imieniny obchodzą: Edmund, Maria
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Strażacy pielgrzymi.

Strona główna » Aktualności » Strażacy pielgrzymi.

wielkość tekstu:A | A | A

Ponad 400 strażaków, 37 pocztów sztandarowych pojawiło się na corocznej Powiatowej Pielgrzymce Rodzin Strażackich w leśniowskim sanktuarium. Zawodowcy i ochotnicy przybili na zaproszenie ojca przeora Jacka Toborowicza oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Myszkowie Klemensa Podlejskiego.

Uroczystość z udziałem władz wojewódzkich, powiatowych miała uroczystą oprawę.  Strażacy spotkali się na placu targowym. Tu burmistrz Klemens Podlejski, a zrazem prezes  Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP odebrał meldunek o gotowości pododdziałów do pielgrzymki.  Następnie z towarzyszeniem orkiestry dętej OSP Żarki strażacy pomaszerowali w kierunku maryjnego sanktuarium. Tu odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji strażaków i ich rodzin.

 

Autor zdjęć: Janusz Strzelczyk
Źródło: http://myszkow.naszemiasto.pl/artykul/pielgrzymka-strazakow-ochotnikow-z-rodzinami-do-sanktuarium,4636081,artgal,t,id,tm.html

 

czytano: 453 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-05-07 11:27:52

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7