środa, 14 listopada 2018 r.
imieniny obchodzą: Emil, Laura
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Sprzęt dla OSP.

Strona główna » Aktualności » Sprzęt dla OSP.

wielkość tekstu:A | A | A

Strażacy ochotnicy z OSP w Żarkach, Jaworzniku, Kotowicach, Czatachowie oraz Przybynowie otrzymali nowy sprzęt do ratowania życia i zdrowia poszkodowanych bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Sprzęt przekazał burmistrz Klemens Podlejski w czasie uroczystości 90-lecia istnienia jednostki OSP Przybynów w dniu 7 lipca.
- Sprzęt zakupiono dzięki dotacji pozyskanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych – wyjaśnia burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Na każdy sprzęt otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 99% wartości, wkład własny Gminy- 1%. Łącznie wydatkowano z dofinansowanie - 11 923,56zł, a z budżetu Gminy Żarki - 120,44 zł.

Wykaz przekazanego sprzętu: OSP Żarki - defibrylator AED z kluczem pediatrycznym, OSP Jaworznik- zestaw PSP R1 w plecaku z szynami Kramera i deską WOPR, OSP Kotowice, OSP Czatachowa, OSP Przybynów - zestaw szyn Kramera usztywniających.

Zdjęcie: OSP Żarki

 

czytano: 152 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-07-10 09:19:49

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9