sobota, 17 listopada 2018 r.
imieniny obchodzą: Grzegorz, Salomea
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Czyste powietrze

Strona główna » Aktualności » Czyste powietrze

wielkość tekstu:A | A | A

Jeśli masz zamiar termomodernizować dom? Może warto skorzystać z rządowego programu Czyste Powietrze. W tym tygodniu  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczął cykl spotkań informacyjnych. Istnieje możliwość skorzystania z Infolinia programu „Czyste powietrze” - 32 60 32 252


Celem głównym nowego Programu „Czyste Powietrze” jest poprawa efektywności energetycznej domów jednorodzinnych poprzez gruntowną termomodernizację i wymianę pieców w latach 2018 -2029. Spotkania informacyjne rozpoczęły się 4 września br. i  będą trwały do 15 października br. Mają być organizowane we wszystkich gminach w Polsce. W trakcie spotkania będzie przedstawiany sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć. Harmonogramy spotkań są aktualizowane co tydzień. Zachęcamy do śledzenia strony https://www.wfosigw.katowice.pl/aktualnosci/2258-spotkania-informacyjne-w-ramach-krajowego-programu-czyste-powietrze.html

Program  „Czyste Powietrze” zakłada termomodernizację domów jednorodzinnych.  Podstawowe założenia programu:
•    Na realizację Programu związanego z ochroną powietrza i poprawą jego jakości w domach jednorodzinnych tj. termomodernizację, przewidziano wydatki w wysokości 103,0 mld zł a łączny koszt inwestycji wyniesie 132,8 mld zł (suma budżetu programu i wkładu własnego beneficjentów)
•    Finasowanie programu w formie dotacji wyniesie 63,3 mld zł, a w formie pożyczek 39,7 mld zł.
•    Okres finansowania Programu obejmie lata 2018-2029.
•    Finansowanie Programu będzie pochodziło ze środków NFOŚiGW, WFOŚiGW oraz z środków europejskich nowej perspektywy finansowej.
•    Zakłada się, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad nawet 4 mln domów.
•    Właściciele domów, których dochody są najniższe otrzymają do 90 proc. dotacji na realizację przedsięwzięć finansowanych w ramach Programu.
•    Maksymalne koszty kwalifikowane przewidziane do wsparcia dotacyjnego wynoszą 53 tys. zł. Minimalny  koszt realizowanego projektu to 7.000 zł.
•    Dotacje nie będą stanowiły przychodu podlegającego opodatkowaniu.

•    Pożyczki mogą być udzielane na okres do 15 lat z preferencyjnym oprocentowaniem, które na dzień dzisiejszy wynosi 2,4 proc.

Źródło: https://www.wfosigw.katowice.pl/aktualnosci/2258-spotkania-informacyjne-w-ramach-krajowego-programu-czyste-powietrze.html

 

czytano: 381 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-09-06 11:08:14

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 3