poniedziałek, 22 października 2018 r.
imieniny obchodzą: Haliszka, Loda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Nadanie imienia dla Szkoły Podstawowej w Zawdzie

Strona główna » Aktualności » Nadanie imienia dla Szkoły Podstawowej w Zawdzie

wielkość tekstu:A | A | A

11 Listopada takie imię od 5 października2018r. nosi Szkoła Podstawowa w Zawadzie.  Najbardziej wzruszającą i podniosłą chwilą było przekazanie sztandaru przez Radę Rodziców dyrektorowi szkoły Annie Wyporskiej oraz uczniom. W obecności wszystkich gości, uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną przez wicedyrektora Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitarnej w Częstochowie księdza Tomasza Muchę, podczas której dokonano poświęcenia i pobłogosławienia sztandaru. Po uroczystym odczytaniu przez Przewodniczącą Rady Miejskiej w Żarkach Stanisławę Nowak uchwały w sprawie nadania imienia miłym zaskoczeniem było otworzenie przez Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego oraz dyrektora Annę Wyporską prezentu w postaci biało-czerwonych balonów, które wzniosły się w niebo.

Część artystyczna rozpoczęła się polonezem w wykonaniu najmłodszych przedszkolaków, którzy zachwycili publiczność swoim tańcem i zaangażowaniem. Uczniowie Koła Teatralnego „Za kulisami słów” zabrali wszystkich w podróż „Pociągiem do Niepodległości”. Bardzo wzruszające i profesjonalnie przygotowane przedstawienie przeniosło  w czasy niewoli, powstań, docierając do stacji wolności. Dużym przeżyciem dla widzów było wykonanie piosenki pt. „11 listopada” przez uczennicę klasy VII Sandrę Nocuń. Piękny występ, scenografia, a także pogoda sprawiły, że uroczystość była niecodziennym wydarzeniem i ogromnym przeżyciem dla wszystkich.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie Alicja Janowska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak z radnymi, Sekretarz Gminy Żarki Barbara Major z kierownikami podległych referatów, Dyrektor ZEAOS Żarki Jakub Grabowski, Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie Zofia Jakubczyk, dyrektorzy szkół wraz z pocztami sztandarowymi, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, sołtysi, przewodniczący zarządu rady osiedla, emerytowani nauczyciele, mieszkańcy, uczniowie i rodzice.

Dyrekcja, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Zawadzie serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli placówkę w zakupie sztandaru, wszyscy ofiarodawcy zostali uhonorowani gwoździami fundacyjnymi. Dziękujemy sponsorom, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości:
- Firma „POLBUT” Marcin Podlejski
- Firma „OMEGA” Bogusław Szewczyk
- Sklep „MIŚ” Władysław Filipkiewicz
- Przewodniczący Rady Powiatu Zawierciańskiego Jarosław Kleszczewski
- Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie
- Firma „JURA-BUS” Grzegorz Matyja
- Sklep „1001 Drobiazgów” Grażyna Sawicka

(Tekst: Szkoła Podstawowa w Zawadzie, zdjęcia: Katarzyna Dróżdż)

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 442 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-10-10 12:42:37

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Przygoda, wolontariat, zgłoś się!

  Tychy zapraszają! Począwszy od 23 maja 2019 roku, przez ponad trzy tygodnie, oczy całego futbolowego świata skierowane będą ...

  dodano:22 października 2018 czytano: 32 razy
  czytaj więcej
 • Wyniki Wyborów 2018.

  Burmistrzem Miasta i Gminy Żarki został Klemens Podlejski w I turze. Skład Rady Miejskiej zmienia się w nieznaczny ...

  dodano:22 października 2018 czytano: 1041 razy
  czytaj więcej
 • Sprawdź przed wyborami.

  Gdzie są siedziby komisji, kto kandyduje na radnych i na burmistrza? W dniu 21 października odbędą się Wybory Samorządowe. ...

  dodano:18 października 2018 czytano: 485 razy
  czytaj więcej
 • Ul. Myszkowska. Na finiszu.

  Dzisiaj (18.10.) władze województwa, Wojewódzki Zarząd Dróg wspólnie z władzami gmin Żarki i ...

  dodano:18 października 2018 czytano: 494 razy
  czytaj więcej
 • Andrzejki w MGOK Żarki.

  Żarecka Akademia Rozwoju i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach zapraszają na Zabawę Andrzejkową z zespołem BABILON w ...

  dodano:17 października 2018 czytano: 135 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9