wtorek, 19 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Aleksandryna, Józef
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Europejskie doświadczenie nauczycieli

Strona główna » Aktualności » Europejskie doświadczenie nauczycieli

wielkość tekstu:A | A | A

Agnieszka Stróżna jest anglistką, a Joanna Gil pracuje jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach. Obydwie panie otrzymały grant na szkolenie European Youth Science Days i w dniach 18-22 lutego 2014 szkoliły się w Barcelonie.

Nauczycielki brały udział w projekcie "Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów indywidualnych Comenius" współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W listopadzie ub. roku otrzymały decyzję o dofinasowaniu wyjazdu. Szkoliły się wspólnie z mieszkańcami Turcji, Malty, Hiszpanii i Polski.
Głównymi celami szkolenia były przedstawienie nowoczesnych metod organizacji projektów z wykorzystaniem kamery video, planowanie i wdrażanie metody projektu, współpraca z innym  europejskimi szkołami, przykłady zastosowania nauk ścisłych w projektach, sporządzenie filmu na temat Dnia Nauki w Szkole Monlau, wymiana doświadczeń, opinii, rejestracja szkoły na platformie SEEP- Science European Educational Platform.

– W praktyce kurs zwiększył umiejętności zarządzania w klasie, poprawił przygotowanie się do lekcji oraz kooperację z innymi nauczycielami – przekonują Agnieszka Stróźna i Joanna Gil.

Dodajmy, iż patronem Szkoły Podstawowej w Żarkach jest Władysław Szafer - biolog, miłośnik przyrody i propagator ochrony środowiska. Tematyka kursu była związana z tematem recyklingu, ochrony środowiska i propagowaniem nowoczesnych metod utylizacji i gospodarki odpadami. - Wykorzystując wiedzę i inne doświadczenia wyniesione z kursu chcemy pomóc nauczycielom przyjrzeć się nauczaniu kooperatywnemu, między przedmiotowemu i nauczaniu opartemu na projektach i korzyściach wynikających z tych metod – dodają uczestniczki projektu. – Ten wyjazd to dla nas ogromne doświadczenie i prestiż dla naszej szkoły.

Panie po kursie zamierzają nawiązać współpracę z kilkoma szkołami i napisać projekt międzynarodowy, który otrzyma grant, dzięki czemu można wymieniać doświadczenia na forum europejskim. Planowana jest również wymiana międzyszkolną z udziałem nauczycieli szkoły podstawowej w Żarkach.

Warto zobaczyć:  http://www.youtube.com/watch?v=vwhB07nW8Ec&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=MjnjL_5STrw&feature=youtu.be

czytano: 1942 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2014-03-03 08:53:48

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Spotkania z historią. Podsumowanie.

  Od  października ubiegłego roku do marca br.  w Domu Kultury w Żarkach odbywał się cykl "Spotkań z ...

  dodano:18 marca 2019 czytano: 66 razy
  czytaj więcej
 • AZBEST. Nabór do 29.03.

  Burmistrz Miasta i Gminy Żarki ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji na demontaż, zbiórkę, ...

  dodano:15 marca 2019 czytano: 137 razy
  czytaj więcej
 • Uwaga. Silny wiatr.

  Ostrzeżenie meteorologiczne od godz. 23:00 dnia 15.03.2019 do godz. 13:00 dnia 16.03.2019 przewiduje się wystąpienie wiatru o ...

  dodano:15 marca 2019 czytano: 59 razy
  czytaj więcej
 • Prośba o głosy. PPJ

  Projekt pt. : "Z komputerem za Pan brat - warsztaty komputerowe wsparciem dla osób 50+ wykluczonych cyfrowo, w ramach ...

  dodano:14 marca 2019 czytano: 105 razy
  czytaj więcej
 • Złote Gody 2019

  Uroczystość Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego zgromadziła w dniu 26 lutego dostojne pary w Miejsko-Gminnym Ośrodku ...

  dodano:14 marca 2019 czytano: 547 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7