czwartek, 26 kwietnia 2018 r.
imieniny obchodzą: Maria, Marzena

Kalendarium wydarzeń

Strona główna » Kalendarium wydarzeń

wielkość tekstu:A | A | A

Miesiąc: maj 2018wybierz:
 • 3 maja 2018godz. 09:45

  Święto Narodowe Trzeciego Maja w Żarkach

  godz. 9.45 - Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Lira w kościele parafialnym w Żarkach
  godz. 10.00 - Uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Żarkach po Mszy przemarsz pod pomnik błogosławionego ks. Gietyngiera, pod pomnik T. Kościuszki przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP z Żarek, okolicznościowe przemówienia, złożenie kwiatów
  godz. 17.00 - Uroczystości w Domu Kultury w Żarkach: Występ zespołu Ostrówiolinki i spektakl muzyczny w stylu retro „MĘŻCZYŹNI, PROSZĘ PANIĄ…” Piosenki  z polskich filmów przedwojennych. Przygotowany przez Teatr VIS A VIS oraz Grupa Artystyczna MAD.

  Spektakl muzyczny w stylu retro inspirowany twórczością  Juliana Tuwima, Mariana Hemara oraz Andrzeja Własta przygotowany przez aktorki scen muzycznych, oraz utalentowanego krakowskiego pianistę.
  Opowieść ukazuje dwoistość kobiecych charakterów.

  Słodka łagodność, dojrzała świadomość to cechy charakterystyczne dla dwóch bohaterek: Hanny i Zuli - kobiet czynnie uczestniczących w życiu towarzyskim lat '20 XX wieku. Pierwowzorami bohaterek spektaklu są gwiazdy przedwojennej sceny, filmu i estrady: Hanka Ordonówna i Zula Pogorzelska…Spotkanie w kawiarni. Historie miłosne, zdrady, tęsknota, kobieca solidarność... te i inne tematy poruszą bohaterki podczas jednej wieczornej rozmowy przy kawie.

  Występują: Hanka: Agnieszka Pudło, Zula: Maja Grześkowiak, Akompaniament: Daniel Domański

  Wstęp wolny
  Organizatorzy:
  Urząd Miasta i Gminy Żarki, Parafia Żarki, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach

  WYDARZENIE W RAMACH JUBILEUSZU 100 – LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W 1918 r. POD HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA I GMINY ŻARKI KLEMENSA PODLEJSKIEGO.

   

  wydarzenie dodał : administrator
  2018-05-03 09:45:00
 • 6 maja 2018godz. 09:30

  Pielgrzymka Rodzin Strażackich do Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw

  Ojcowie Paulini z Leśniowa i Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP  w Myszkowie serdecznie zapraszają na coroczną pielgrzymkę Rodzin Strażackich do Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw na uroczystą Mszę Świętą w intencji strażaków i ich rodzin. Msza Święta odprawiona zostanie dnia 06.05.2018 r. o godz. 11.00.
  Po zakończonej Mszy Świętej, Ojcowie Paulini udzielą indywidualnego błogosławieństwa. Wspólnie będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Leśniowskiej
  i wstawiennictwo św. Floriana za społeczną i humanitarną służbę w szeregach ochotniczego pożarnictwa dla obrony życia i mienia współobywateli.

   Serdecznie zapraszamy.


  PROGRAM PIELGRZYMKI (06.05.2018r.)
  godz.  9.30     Przyjazd jednostek OSP na plac targowy w Żarkach
  godz. 10.00    Zbiórka na placu targowym w Żarkach
  godz. 10.15    Raport Komendanta
  godz. 10.20    Formowanie oddziałów i wymarsz do Leśniowa
  godz. 10.45   Wręczenie odznaczeń
  godz. 11.00   Powitanie gości
  godz. 11.05   Msza Święta w intencji strażaków, plac klasztorny Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej
  godz. 12.30   Wymarsz oddziałów na plac targowy w Żarkach
  godz. 12.50    Złożenie meldunku; podziękowania gości
  godz. 13.00 – Poczęstunek, spotkanie strażaków.

   

  wydarzenie dodał : administrator
  2018-05-06 09:30:00
Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Agroturystyka na Jurze Miniskansen Wsi Jurajskiej LKS Zieloni Żarki Edukacyjne zagrody chleb tatarczuch Oficjalny Portal Gminy Żarki Sanktuarium w Leśniowie Gmina Żarki Szlak Orlich Gniazd Skałki Jurajskie Rycerska Drużyna Miasta Żarki Jura Krakowsko-Częstochowska
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11